Zamknij

„Small World“ – pierwszy pełny zwiastun nowego filmu Patryka Vegi. Tym razem o handlu dziećmi

25.03.2021 10:37
Small World - zwiastun
fot. Mateusz Jagielski/East News

„Small World“ to najnowszy film fabularny polskiego reżysera i producenta Patryka Vegi. Tym razem reżyser wziął na temat proceder handlu żywym towarem. A w szczególności handlu dziećmi. Obraz ma być utrzymany w stylistyce zaangażowanego społecznie thrillera. Co jeszcze wiemy?

Small World” to nowy, dawno zapowiadany film Patryka Vegi, w którym pochylił się nad problemem handlu dziećmi w Polsce i Europie. 

Film opowie historię małej dziewczynki, która zostaje porwana z domu na polskiej wsi. Trafia do przestępczego półświatka i przez wiele lat nikt nie jest w stanie jej odnaleźć. Dopiero po 14 latach policji udaje się ją odszukać. Produkcja skupi się więc nie tylko na strasznym procederze, ale pokaże także traumatyczne konsekwencje porwania.

„Small World” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun produkcji. Po krótkim teaserze, który pojawił się w mediach społecznościowych jeszcze w styczniu 2020 roku, przyszedł w końcu czas na pełnoprawny zwiastun. Materiał prezentuje się następująco:

„Small World” – reżyser o projekcie

Patryk Vega już na początku 2019 roku w rozmowie z mediami tak mówił o swoim filmie:

„Myślę o tej produkcji jak o międzynarodowym projekcie. Artyści z różnych krajów zjednoczą się w proteście będącym krzykiem przeciwko handlowi dziećmi, który jest porażającym procederem”.

Reżyser wyraził też zainteresowanie zaprezentowaniem filmu na zagranicznych festiwalach filmowych.

„Dla mnie będzie miał on charakter misyjny i ewangelizacyjny. Mam poczucie, że chcę go zrobić jako człowiek, a nie producent czy biznesmen. Mogę powiedzieć, że ten obraz będzie dziesięć razy większym hardcorem niż "Botoks". Scenariusz jest bardzo mocny”.

„Small World” – obsada i ekipa

Reżyserem filmu jest Patryk Vega. Scenariusz powstał zaś we współpracy Vegi i Olafa Lubaszenki. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów jak: Julia Wieniawa, Piotr Adamczyk, Marietta Żukowska, Piotr Stramowski, czy znanego z „ Domu z papieru” Enrique Arce’a.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Small World” – kiedy premiera?

Dokładna data premiery nie jest znana, ale film najprawdopodobniej trafi do kin, kiedy będzie już taka możliwość jeszcze w tym roku.

Czytaj także:  "Minari" - czy warto obejrzeć oscarowy film? [RECENZJA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZet.plOnet.pl/Obcas.pl