Zamknij

"Smętarz dla zwierzaków" doczeka się kontynuacji! Co wiemy o 2. części horroru?

18.05.2021 09:47
"Smętarz dla zwierzaków" doczeka się kontynuacji! Co wiemy o 2. części horroru?
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

"Smętarz dla zwierzaków" to jedna z najpopularniejszych ekranizacji prozy Stephena Kinga, która doczeka się kolejnej odsłony. Studio Paramount Pictures znalazło reżyserkę. 

"Smętarz dla zwierzaków" to głośny horror z 2019 roku w reżyserii Kevina Kolscha i Dennisa Widmyera. Choć produkcja na podstawie powieści Stephena Kinga otrzymała umiarkowane recenzje, odniosła niemały sukces finansowy. Nic zatem dziwnego, że studio Paramount podjęło decyzję o realizacji kolejnej odsłony. Co wiemy o 2. części "Smętarza dla zwierzaków"?

Zobacz także

"Smętarz dla zwierzaków" - powstanie 2. część horroru

Na obecną chwilę nie ujawniono zbyt wielu szczegółów związanych z drugą częścią "Smętarza dla zwierzaków". Magazyn Deadline podaje jednak, że studio Paramount Pictures znalazło już reżyserkę, którą będzie debiutująca na tym stanowisku Lindsey Beer. Ma ona w swoim dorobku scenariusze do filmu "Ruchomy chaos" i serialu "The Magic Order", a obecnie pracuje nad nową adaptacją "Teenage Mutant Ninja Turtles".

Co ciekawe, "Smętarz dla zwierzaków 2" ma być w rzeczywistości prequelem oryginalnej produkcji, choć włodarze studia zaznaczają, iż plany mogą ulec zmianie. Za produkcję horroru odpowiedzą Lorenzo di Bonaventura i Mark Vahradian, a film ma powstać głównie na potrzeby platformy Paramount +.

"Smętarz dla zwierzaków" - o czym jest horror?

"Smętarz dla zwierzaków" to ekranizacja popularnej powieści mistrza grozy Stephena Kinga, która pierwotnie ukazała się w naszym kraju pod tytułem "Cmętarz zwieżąt". Jest to historia rodziny Creedów, którzy wprowadzają się do nowego domu na przedmieściach. Szybko dowiadują się, że na ich posesji znajduje się tytułowy smętarz zwierząt. Miejsce skrywa jednak mroczną tajemnicę, a tragiczne zbiegi okoliczności sprawiają, że rodzina znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

W rolach głównych wystąpili Jason Clarke ("Wielki Gatsby", "Everest"), Amy Seimetz, John Lithgow i Jeté Laurence. "Smętarz dla zwierzaków" obejrzycie na Netflixie.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com