Zamknij

Śmierć Natalie Wood nie była przypadkiem? Mija 40 lat

29.11.2021 14:58
Natalie Wood
fot. Mirisch Corporation/Collection Christophel/East News

Natalie Wood była jedną z najjaśniejszych gwiazd Hollywood. Aktorka odeszła nagle w 1981 roku, mając zaledwie 43 lata. Jej śmierć do dzisiaj jest owiana tajemnicą. Rodzina zmarłej aktorki dba o jej pamięć. 

Śmierć Natalie Wood nie była przypadkiem? Aktorka odeszła nagle w 1981 roku, zostawiając jej fanów w głębokiej żałobie. Aktorka osierociła dwie córki, a jej śmierć była wielkim szokiem dla całego społeczeństwa. Przypominamy o aktorce z okazji 40. rocznicy jej śmierci aktorki.

Zobacz takżePopularne filmy i seriale na Netflix. Te tytuły oglądają obecnie Polacy [TOP 10]

Śmierć Natalie Wood nie była przypadkiem? 

Natalie Wood urodziła się w 1938 roku jako Natalia Nikolaevna Zakharenko w rodzinie rosyjsko-ukraińskich uchodźców. Aktorka wychowała się w San Francisco, jednak nigdy nie wstydziła się swoich korzeni. W filmie zadebiutowała, gdy była zaledwie pięcioletnim dzieckiem. Jej kariera potoczyła się szybko, a Wood wyrosła na jedną z największych gwiazd Hollywood.

Jej życiorys został przerwany nagle. W nocy z 28 na 29 listopada 1981 roku Natalie Wood miała utonąć. Jej dryfujące ciało odnaleziono nad ranem w ocenie - Wood była ubrana w koszulę nocną i wełniany płaszcz. Oficjalna wersja głosi, że hollywoodzka aktorka wpadła do wody, jednak ta teoria jest podważana przez wielu fanów Natalie Wood, uznających, że nie był to nieszczęśliwy wypadek. Aktorka spędzała czas na jachcie z mężem Robertem Wagnerem i przyjacielem, Christopherem Walkenem. Jej śmierć miała być uznana za wypadek, jednak na ciele Natalie Wood znaleziono liczne siniaki i zadrapania. Świadkowie zdarzenia donosili, że aktorka miała się kłócić ze swoim mężem.

Pewne jest to, że związek Natalie Wood i Roberta Wagnera nie należał do udanych. Parę dzieliła duża różnica wieku, Wagner nie był wiernym małżonkiem i zazdrościł żonie sukcesu. Para schodziła i się i rozchodziła, a z powrotem zaczęli żyć razem w 1972 roku. Samo zaginięcie aktorki nie zostało początkowo zauważone przez jej męża i Walkena. Jej ciało odnaleziono w oceanie nad ranem. Co ciekawe, Wood nie potrafiła pływać i panicznie bała się wody.

Córki Natalie Wood dbają o to, by pamięć aktorki była kultywowana. Od lat szukają odpowiedzi na to, co się przytrafiło ich matce. W maju 2021 roku ukazał się film dokumentalny "Historia Natalie Wood: Pociecha w tym, co było" Natashy Gregson Wagner.

Natalie Wood: gdzie wystąpiła?

Kariera Natalie Wood, mimo młodego wieku, była bogata. Aktorka zasłynęła przede wszystkim rolami w takich produkcjach jak: "Cud na 34. ulicy", "Zielona obietnica", "Buntownik bez powodu", "West Side Story", "Penelopa" czy "Poszukiwacze".

Zobacz także:  Netflix będzie dostępny na Spotify? W planach jest wprowadzenie nowej funkcji

RadioZET.pl