Zamknij

"Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara 2021

10.08.2020 14:36
Śniegu już nigdy nie będzie Oscary 2021
fot. Shutterstock/@Valeriya Zankovych

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara 2021. Sześcioosobowa komisja pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka ogłosiła swoją decyzję.

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" został wybrany polskim kandydatem do Oscara 2021. Produkcja zawalczy o nagrodę w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Jednogłośną decyzję na temat wyboru filmu podjęła sześcioosobowa komisja, w której skład wchodzili: przewodniczący Jan A.P. Kaczmarek - laureat Oscara za film "Marzyciel", Łukasz Żal - autor zdjęć nominowany do Oscara za pracę przy "Idzie" i "Zimnej wojnie", Dorota Kobiela - reżyserka filmu "Twój Vincent", Leszek Bodzak - producent "Bożego Ciała" w reż. Jana Komasy, Radosław Śmigulski - szef Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Małgorzata Szepkowska-Kalemba - kierowniczka Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zobacz także: Wesele 2: pojawiły się zdjęcia z planu nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Oscary 2021: Film "Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem

"Śniegu już nigdy nie będzie" to nowy film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz Michała Englerta. Film opowiada historię Żeni - atrakcyjnego mężczyzny, który pochodzi z egzotycznego wschodu. Bohater przejawia niezwykłe zdolności - jego ręce leczą. Mężczyzna postanawia zatrudnić się jako masażysta na bogatym osiedlu. Wyjątkowe umiejętności Żeni odmieniają życie przychodzących do niego osób.

Głównego bohatera w "Śniegu już nigdy nie będzie" zagrał Alec Utgoff - ukraińsko-angielski aktor znany z 3. sezonu serialu Netfliksa "Stranger Things", gdzie wcielił się w rolę Aleksieja. W filmie zobaczymy także wiele polskich artystów, w tym Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Weronikę Rosati, Katarzynę Figurę, Łukasza Simlata, Krzysztofa Czeczota i Andrzeja Chyrę.

Zobacz także: Oscary 2021 przełożone. Podano nowy termin ceremonii rozdania nagród