Zamknij

Sondra James nie żyje. Aktorka z "Jokera" miała 82 lata

14.09.2021 08:22
Crisis in Six Scenes - Woody Allen, Joy Behar, Elaine May, Sondra James - kadr z serialu
fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Zmarła Sondra James - amerkyańska aktorka filmowa i telewizyjna, znana z takich produkcji jak "Joker", czy "Sick Of It". Miała 82 lata. Co było przyczyną śmierci?

12 września 2021 roku w Nowym Jorku odeszła Sondra James. Była aktorką charakterystyczną, która w ciągu ubiegłych 40 lat występowała w kinie, telewizji i teatrze u boku takich gwiazd jak Ben Affleck, Robert De Niro, Christopher Lloyd, Mike Birbiglia, czy Joaquin Phoenix. Miała 82 lata.

Sondra James nie żyje: gdzie grała?

O śmierci James poinformował portal Deadline. Smutną wiadomość potwierdziła menadżerka aktorki - Carolyn Anthony z Anthony & Associates Ltd. Przyczyną zgonu był rak płuc. James leczyła się na nowotwór od pięciu miesięcy.

Sondra James zadebiutowała na dużym ekranie w filmie Woody'ego Allena "Jej wysokość Afrodyta" z 1995 roku. W jej filmografii znalazły się takie tytuły, jak "Alfie", "Zdobyć Woodstock", "Wall Street: Pieniądz nie śpi", "Dyktator", "Roboty", "Don't Think Twice", "Spider-Man: Homecoming", "Pod górkę" czy nagrodzony Oscarami "Joker". Ostatnią rolą filmową aktorki był udział w reżyserowanym przez George'a Clooneya dramacie "The Tender Bar" z Benem Affleckiem i Christopherem Lloydem w rolach głównych. Wśród ról telewizyjnych James należy wymienić między innymi takie seriale, jak "Prawo i porządek", "Zaprzysiężeni", "Co robimy w ukryciu", "Sick of It" a także produkcję stworzoną przez Woody'ego Allena "Crisis in Six Scenes".

Aktorstwo nie było jedynym zajęciem James. Przez lata prowadziła największą nowojorską firmę produkcyjną Speakeasy, która zajmuje się między innymi postprodukcją dźwięku. Przedsiębiorstwo pracowało przy takich produkcjach jak "Seks w wielkim mieście", "Znudzony na śmierć", "Zakazane imperium", "Smash", "Damages", "Prawdziwe męstwo", "Lektor", "Diabeł ubiera się u Prady" czy "Szósty zmysł".

Sondra James zostawiła synów Michaela i Marca Shenkmanów, wnuki - Jake'a, Jordanę, Jennę i Zacha, prawnuki, brata Elliota Webba oraz siostrę Carol Raskin.

RadioZET.pl/Deadline