Zamknij

Film Michaela Baya o pandemii groźnego wirusa szybciej niż szczepionka na COVID-19

18.11.2020 17:27
Film Michaela Baya o pandemii groźnego wirusa szybciej niż szczepionka na COVID-19
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Michael Bay, twórca słynnych serii „Transformers”, czy „Bad Boys” wyprodukował film opowiadający o pandemii groźnego wirusa. Właśnie poznaliśmy datę jego premiery. Będzie szybciej niż szczepionka na koronawirusa.

Michael Bay przez lata zasłynał jako twórca rozpędzonych blockbusterów, które stanowią „idealne filmy popcornowe”. W 2020 roku reżyser wyprodukował film „Songbird”, opowiadający o świecie niedalekiej przyszłości, nękanego przez groźnego wirusa, który zdziesiętkował ludzkość. Brzmi znajomo?

„Songbird” – ekipa

Za sterami wyprodukowanego przez Baya filmu stoją Adam Mason oraz Simon Boyes, którzy dzielą się rolami reżysera i scenarzysty we wspólnym projekcie. „Songbird” osadzone jest w 2024 roku i pokazuje gorzką przyszłość, w której władzom nie udało się opanować pandemii groźnego wirusa. Główny bohater – w tej roli znany z „Riverdale” KJ Apa jest kurierem, który musi stawić czoła nowemu zagrożeniu w post-apokaliptycznym świecie. 

Zobacz także

„Songbird” – zwiastun 

Materiał promocyjny filmu prezentuje się następująco:

„Songbird” – kiedy premiera?

Wiemy też, kiedy projekt ujrzy światło dzienne. Z informacji zebranych przez amerykański portal Entertainment Weekly produkcja ma trafić na płatne platformy VOD już 11 grudnia tego roku, zanim znajdzie się w szerszej dystrybucji ogólnodostępnych platform i serwisów w 2021 roku. Oznacza to, że film o skutkach pandemii pojawi się na ekranach szybciej niż pierwsza szczepionka na koronawirusa, nad którą wciąż trwają prace. 

Czytaj także:  Nagrodzony w Wenecji film „Cząstki kobiety“ już w styczniu na Netflixie. Zobacz intrygujący zwiastun.