Zamknij

Idris Elba zagra w kontynuacji filmu "Sonic. Szybki jak błyskawica". W kogo się wcieli?

11.08.2021 10:58
Idris Elba Sonic 2
fot. Album Online/East News

"Sonic 2" wzbogacił się o nową gwiazdę w obsadzie. W sequelu przygodówki "Sonic. Szybki jak błyskawica" zagra Idris Elba. 

Idris Elba, brytyjski gwiazdor znany z seriali "Prawo ulicy" i "Luther", który aktualnie podbija ekrany rolą Bloodsporta w nowej wersji "The Suicide Squad", dołączył do obsady sequela filmu "Sonic. Szybki jak błyskawica". Aktor pochwalił się nową rolą na Instagramie, publikując zdjęcie pięści Knucklesa z drugiej części "Sonica".

"Sonic 2": Idris Elba jako Knuckles w 2. części filmu o słynnym jeżu

Jak dowodzi powyższe zdjęcie, Idris Elba użyczy głosu Knucklesowi - znanej kolczatce z gier o Sonicu. Informację tę potwierdziło studio Paramount, które odpowiada za film.

Knuckles po raz pierwszy pojawił się w grze "Sonic the Hedgehog 3" z 1994 roku jako przeciwnik jeża. W "Sonic and Knuckles" wydanej jeszcze w tym samym roku stał się już jednak grywalną postacią - po tym, jak uświadomił sobie, że został oszukany przez złego Doktora Eggmana i zawarł przymierze z głównym bohaterem.

Dla Elby rola Knucklesa nie będzie pierwszą rolą dubbingową. Wcześniej aktor użyczał już głosu takim postaciom jak Bogo ze "Zwierzogrodu", Fluke z "Gdzie jest Dory" oraz Shere Khan z "Księgi Dżungli".

"Sonic 2" - Kiedy premiera filmu?

"Sonic. Szybki jak błyskawica" był jednym z niewielu filmów, które zdążyły trafić na ekrany przed wybuchem pandemii koronawirusa w 2020 roku. W sequelu powrócą wszyscy najważniejsi twórcy. Film reżyseruje Jeff Fowler, a scenariusz napisali Pat Casey i Josh Miller (do których dołączył John Whittington). W obsadzie również powrócą znane z pierwszej części twarze - James Marsden ponownie wcieli się w rolę Toma, Ben Schwartz użyczy głosu Sonicowi, a Jim Carrey wcieli się w Doktora Robotnika. Nie wiadomo jeszcze, kto w "Sonicu 2" zagra postać Tailsa. Premiera drugiej części filmu "Sonic the Hedgehog" została zaplanowana na 8 kwietnia 2022 roku.

RadioZET.pl/Variety