Zamknij

„Sound of Metal“ – brawurowa rola Riza Ahmeda. Zobacz zwiastun filmu twórcy „Blue Valentine“

15.12.2020 15:58
kadr z filmu "The Sound of Metal"
fot. materiały prasowe M2Films

„The Sound of Metal“ to charakterna opowieść o muzyku metalowym, który zaczyna tracić słuch. Zobacz klimatyczny zwiastun filmu.

„Sound of Metal“ to pierwszy projekt fabularny Dariusa Mardera, scenarzysty filmu „Drugie oblicze“ (org. „The Place Beyond the Pines“). Jest to dramatyczna opowieść o muzyku rockowym, specjalizującym się w metalu, który z dnia na dzień orientuje się, że zaczyna tracić słuch. To wydarzenie diametralnie zmienia jego życie oraz jego burzliwą relację z dziewczyną.

Warto zwrócił uwagę, że branżowe magazyny, z The Hollywood Reporter na czele, typują Riza Ahmeda jako ew. pretendenta do oscarowej nominacji dla najlepszego aktora. Próbkę jego możliwości aktorskich możemy zobaczyć w pierwszy oficjalnym zwiastunie.

Zobacz także

„Sound of Metal”  – zwiastun

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji. Metariał prezentuje się następująco:

„Sound of Metal” – obsada i ekipa

Ze sterami filmu stoi Darius Marder, scenarzysta filmowy, który debiutuje w roli reżysera produkcji fabularnej. Wcześniej Marder wyreżyserował film dokumentalny „Loot”, opowiadający o dwóch weteranach wojennych, którzy zdecydowali się wrócić do strefy dawnej wojny, by odnaleźć utracone tam skarby.

Scenariusz, na bazie pomysłu Dereka Cianfarance’a, twórcy "Blue Valentine", serialu "To wiem na pewno", czy „Drugiego oblicza”, głośnego filmu z Evą Mendes i Ryanem Goslingiem, powstał w głowie Dariusa i Abrahama Marderów.

Na ekranie, oprócz Riza Ahmeda, znanego z serialu HBO „Długa noc”, czy filmów, jak „Venom”, „Wolny strzelec”, czy „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”, zobaczymy takżę Olivę Cooke („Bates Motel”, „Ready Player One”), Matthieu Amalrica („Quantum of Solace”, „Motyl i skafander”), Lauren Ridloff, czy Chrisa Pefettiego.

„Sound of Metal” – kiedy premiera? 

Film ma zadebiutować w polskich kinach w pierwszej połowie 2021 roku. Dokładna data premiery jest w tym momencie nieznana.

Czytaj także:  „Bal” – gwiazdy filmu Netflixa mówią nam o utworach, które odmieniły ich życie [WYWIAD WIDEO]