Zamknij

"Spencer" z premierą na festiwalu w Wenecji. Film o księżnej Dianie zawalczy o Złotego Lwa

13.07.2021 10:53
Kristen Stewart księżna Diana
fot. NEON / Topic Studios / BEEM/Beem/East News

Film o księżnej Dianie, w którym główną bohaterkę gra Kristen Stewart, zostanie pokazany podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. "Spencer" ma wziąć udział w konkursie głównym.

"Spencer" to nadchodzący pełnometrażowy film fabularny, który opowie o kilku dniach z życia księżnej Diany. W główną rolę wciela się w nim Kristen Stewart - aktorka, która światową sławę zdobyła dzięki roli w sadze "Zmierzch". Obraz ma zadebiutować w kinach w 2022 roku, jednak portal Variety dowiedział się, że jego światowa premiera odbędzie się już za niecałe dwa miesiące - podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. 

"Spencer": Kristen Stewart jako księżna Diana w filmie twórcy "Jackie"

"Spencer" to najnowszy projekt Pabla Larraina - reżysera filmów "Jackie" i "Ema". Scenariusz napisał Steven Knight, twórca "Peaky Blinders". Akcja ich wspólnego filmu o księżnej Dianie została osadzona na początku lat 90. w trakcie świąt Bożego Narodzenia, które rodzina księcia Karola spędzała w tamtych czasach w posiadłości Sandingham w Norfolk. W 1991 roku świętowanie miało jednak wyglądać zupełnie inaczej niż zwykle. Najsłynniejsza brytyjska księżna zdecydowała się definitywnie zakończyć związek z mężem i powrócić do bycia po prostu Dianą Spencer.

Kristen Stewart to pierwsza Amerykanka, która wcieli się w uwielbianą Lady Di. Na ekranie towarzyszyć jej będą Jack Farthing jako książę Karol oraz Timothy Spall, Sally Hawkins, Sean Harris i Amy Manson.

Zobacz także

"Spencer" - Kiedy premiera w kinach?

Światowa premiera filmu będzie miała miejsce podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, który odbędzie się w dniach 1-11 września 2021 roku. Jak podaje Deadline, nowy film Larraina weźmie udział w konkursie głównym i zawalczy o Złotego Lwa. Do kin "Spencer" ma trafić w 2022 roku, kiedy przypadać będzie 25-lecie śmierci księżnej Diany.

RadioZET.pl/Variety

ZOBACZ TEŻ:  Emma Corrin, księżna Diana z serialu "The Crown", jest osobą niebinarną. Apeluje o akceptację