Zamknij

Kristen Stewart jako księżna Diana: poznaliśmy datę premiery filmu "Spencer"

17.08.2021 20:56
Kristen Stewart jako księżna Diana: poznaliśmy datę premiery filmu "Spencer"
fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Już wkrótce poznamy kolejną ekranową inkarnację księżnej Diany. Tym razem w królową ludzkich serc wcieli się gwiazda sagi "Zmierzch", Kristen Stewart. Kiedy premiera filmu "Spencer"? Wreszcie poznaliśmy datę debiutu.

"Spencer" to kolejna produkcja, która spróbuje przybliżyć nam losy księżnej Diany. Mówiło się, że film z reżyserii Pablo Larraína ujrzy światło dzienne dopiero w 2022 roku, jednak właśnie ogłoszono nieco szybszą datę debiutu.  Kristen Stewart przedstawi nam swoją interpretację Lady D jeszcze w tym roku.

"Spencer": kiedy premiera filmu o księżnej Dianie?

Zanim produkcja wejdzie do dystrybucji kinowej, zadebiutuje na festiwalach filmowych w Wenecji (1-11 września 2021) i Toronto (9-18 września 2021), gdzie powalczy o prestiżowe statuetki świata filmu. W kinach "Spencer" ukaże się zaś późną jesienią. Datę premiery wyznaczono bowiem 5 listopada 2021 roku.

W głównej roli zobaczymy Kristen Stewart, znaną głównie z roli Belli Swan w filmowej adaptacji sagi "Zmierzch". W księcia Karola wcieli się z kolei gwiazdor serialu "Poldark: Wichry namiętności" - Jack Farthing. W obsadzie znaleźli się również Olga Hellsing, Thomas Douglas, Timothy Spall, Sally Hawkins i Sean Harris.

Za reżyserię odpowiada wspomniany Pablo Larraín, który powołał już do życia biografię Jacqueline Kennedy, czyli oscarowy film "Jackie" z Natalie Portman w tytułowej roli. Scenariusz napisał zaś Steven Knight, twórca serialu  "Peaky Blinders". Zgodnie z zapowiedzią akcja "Spencer" rozgrywać się będzie podczas Świąt Bożego Narodzenia w rezydencji Sandringham w Norfolk, kiedy to księżna Diana podjęła decyzję o odejściu od księcia Karola (czyli dokładnie w momencie, w którym zakończył się 4. sezon  "The Crown").

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com