Zamknij

Kristen Stewart zachwyca jako księżna Diana w pełnym zwiastunie "Spencer" [WIDEO]

24.09.2021 06:26
Kristen Stewart zachwyca jako księżna Diana w pełnym zwiastunie "Spencer" [WIDEO]
fot. Neon and Topic Studios/Ferrari Press/East News

"Spencer" zmierza na ekrany. Głośny film z Kristen Stewart w roli księżnej Diany zachwycił krytyków, a już wkrótce zostanie zaprezentowany szerszemu gronu odbiorców. Tymczasem otrzymaliśmy pełny zwiastun, który zapowiada iście oscarowe kino.

"Spencer" to jeden z najgłośniejszych filmów tego sezonu. Opowieść o księżnej Dianie i rozkładowi jej małżeństwa z księciem Karolem określona została mianem filmu bezkompromisowego i środkowego palca w kierunku rodziny królewskiej. Produkcja, która z pewnością powalczy w tym roku o najważniejsze nagrody świata filmu, doczekała się wreszcie pełnego zwiastuna

"Spencer": zwiastun filmu z Kristen Stewart w roli księżnej Diany 

Akcja filmu przeniesie nas do 1991 roku i oscylować będzie wokół wydarzeń, do których doszło podczas Świąt Bożego Narodzenia w królewskiej rezydencji Sandringham. To właśnie wtedy Diana Spencer podjęła ostateczną decyzję o zakończeniu swojego małżeństwa z księciem Karolem.

W roli głównej wystąpiła  Kristen Stewart - aktorka dotąd kojarzona głównie z nieszczęsnym "Zmierzchem", która wreszcie otrzymała szansę pokazania swojego kunsztu i - jeśli wierzyć krytykom - w pełni ją wykorzystała. Na ekranie towarzyszyć jej będą Jack Farthing jako książę Karol oraz Sally Hawkins ("Kształt wody"), Sean Harris ("Makbet"), Timothy Spall ( "Harry Potter"), Richard Sammel oraz Amy Manson.

"Spencer": kiedy premiera?

Za reżyserię odpowiada Pablo Larraín - twórca "Jackie" z Natalie Portman w roli tytułowej. "Spencer" zadebiutował już podczas festiwali filmowych w Wenecji i Toronto, gdzie absolutnie zachwycił odbiorców i zyskał niemal same przychylne recenzje

W kinach "Spencer" ukaże się już 5 listopada 2021 roku, czyli w sam raz na rozpoczęcie sezonu oscarowych produkcji. 

RadioZET.pl/Deadline.com