Zamknij

"Spencer": jak Kristen Stewart zmieniła się w księżną Dianę? Tajemnice metamorfozy gwiazdy

10.11.2021 14:10
Spencer - Kristen Stewart - kadr z filmu
fot. Neon and Topic Studios/Ferrari Press/East News

Film "Spencer" to produkcja opowiadająca o księżnej Dianie, w którą wcieliła się Kristen Stewart. Aktorka przeszła ogromną metamorfozę. Efekt osiągnięto między innymi dzięki kosztownej charakteryzacji.

W kinach można już oglądać "Spencer" - biografię jednej z najpopularniejszych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. Mowa o księżnej Dianie, w którą wcieliła się odmieniona Kristen Stewart. Jak aktorka zmieniła się do tej roli?

"Spencer": Kristen Stewart nosiła w filmie peruki za ponad 20 tysięcy złotych

Kiedy ogłoszono, że aktorka znana głównie z sagi "Zmierzch" wcieli się w Dianę, pojawiło się wiele głosów z obiekcjami. Mimo tego, że Kristen Stewart od dawna grywa w bardzo różnych filmach, popularna seria sprzed lat wciąż się za nią ciągnie. "Spencer" to kolejna próba zerwania z dawnym wizerunkiem.

Już same zdjęcia promocyjne "Spencer" sprawiły, że internauci zastanawiali się, jak osiągnięto taki stopień metamorfozy. Stewart nie tylko nie przypomina siebie. Jest uderzająco podobna do bohaterki, w którą się wcieliła. Jak podaje Cinemablend, ważnym elementem charakteryzacji były peruki noszone przez aktorkę. Wakana Yoshihara - charakteryzatorka pracująca przy biografii księżnej Diany, zdradziła kilka zakulisowych sekretów.

Każda z noszonych przez Stewart peruk została wykonana na specjalne zamówienie produkcji. Koszt tego typu elementu charakteryzacji wynosił około 6 tysięcy dolarów, czyli w przybliżeniu niemal 25 tysięcy złotych. Proces pracy nad perukami był utrudniony przez fakt, że film powstawał w trakcie pandemii COVID-19. Yoshihara zdradziła, że kilkukrotnie musiała wysyłać Stewart peruki, by móc wprowadzać zmiany we fryzurze i kolorze, zanim spełniały one wymogi produkcji.

Yoshihara przyznała, że dość łatwo było odtworzyć fryzurę księżnej Diany dzięki setkom zdjęć z czasów, gdy była żoną księcia Karola. Finalnie reżyser Pablo Larrain zdecydował, że film jako punktu odniesienia wykorzysta wizerunek Spencer z 1986 roku, kiedy nosiła krótką fryzurę.

Jednym z głównych elementów, które były najtrudniejsze podczas tworzenia peruk, okazał się kolor włosów. Oryginalny odcień nie pasował do karnacji Kristen Stewart, więc jak zdradziła Yoshihara, został nieznacznie zmieniony. Przez cały czas trwania produkcji, peruki były wymieniane, co tylko zwiększyło stopień komplikowania prac nad "Spencer". Koloryzacja nie wchodziła w grę z powodu naturalnego ciemnego odcienia włosów gwiazdy.

"Spencer": kiedy premiera filmu o księżnej Dianie?

Jak widać, diabeł tkwi w szczegółach. Oczywiście na sukces filmu składało się wiele czynników, przede wszystkim niesamowity talent aktorski Stewart, ale bez odpowiednich elementów, takich jak naśladująca oryginał peruka, kreacja gwiazdy nie byłaby aż tak przekonująca. W pozostałych rolach wystąpili Timothy Spall, Jack Farthing, Sean Harris i Sally Hawkins. "Spencer" zadebiutowała w polskich kinach 5 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Cinemablend