Zamknij

"Spencer": Kristen Stewart zagra Księżną Dianę

18.06.2020 11:22
"Spencer": Kristen Stewart zagra Księżną Dianę
fot. Valerie Macon/ AFP/ East News

Kristen Stewart, która zapisała się w pamięci widzów rolą Belli Swan w "Zmierzchu" zagra Księżną Dianę. Gwiazda wystąpi w filmie "Spencer", opowiadającym o małżeństwie Księżnej Diany i Księcia Karola.

Kristen Stewart zagra Księżną Dianę w filmie "Spencer"

Kristen Stewart zagra tytułową rolę Księżnej Diany w filmie "Spencer". Za reżyserię będzie odpowiedzialny Pablo Larrain, natomiast  za scenariusz filmu odpowie Steven Knight. Zdjęcia do obrazu mają rozpocząć się na początku 2021 roku.

Jak donosi Variety.com, film ma skupiać się na trudnym okresie w małżeństwie Diany i Karola. Chodzi dokładnie o spotkanie świąteczne w House of Windsor w Sandringham na początku lat 90. To właśnie wtedy Diana podjęła decyzję o rozstaniu z Karolem.

Diana i Karol pobrali się w 1981 roku. Przez ich związek przetoczyło się bardzo dużo rozmaitych napięć, dlatego nie było innego wyjścia, jak rozstanie. Ich drogi rozeszły sę w 1992 roku. Z kolei w 1996 roku postanowili się rozwieść. W sierpniu 1997 roku Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.

Kristen Stewart: W jakich filmach zagrała aktorka?

Rola Księżnej Diany z pewnością będzie wyzwaniem dla Kristen Stewart. 30-letnia aktorka zasłynęła rolą Belli w "Zmierzchu".  Widzowie mogli ją też oglądać w takich produkcjach, jak m.in. "Azyl", "Ucieczka w milczenie", "Zathura", "W świecie kobiet"  oraz"The Runaways".

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl