Zamknij
Spencer - kadr z filmu
5 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Forum Film/Neon

„Spencer“ z Kristen Stewart w roli księżnej Diany to jeden z najbardziej wyczekiwanych  filmów tej jesieni. W sieci zadebiutowały nowe, klimatyczne plakaty, przedstawiające większość aktorów w stylizacji na swoje historyczne postaci. Co mówią nam o filmie? Kiedy premiera?

„Spencer” to dzieło chilijskiego reżysera Pablo Larraina, odpowiedzialnego za sukces takich produkcji jak „Jackie”, „Ema” czy „El Club”. Tym razem twórca zabrał się za historię księżnej Diany, a przynajmniej bardzo newralgiczny moment w jej dziejach. Rodzinne święta Bożego Narodzenia, podczas których zorientowała się, jak bardzo nie przystaje do świata rodziny królewskiej i decyduje się rozwieść ze swoim mężem, księciem Karolem.

Wartym przypomnienia jest fakt, że to właśnie ten weekend widzowie mogli oglądać w finałowym odcinku 4. Sezonu popularnego serialu Netflixa „The Crown”, poświęconego historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Co dodatkowo ciekawe – w jednym z niedawnych wywiadów Stewart zdradziła, że była pod tak dużym wrażeniem roli Emmy Corin, że zdecydowała się zatrudnić tego samego nauczyciela dialektu, by ten pomógł jej popracować nad charakterystycznym głosem kobiety.

„Spencer” – nowe wspaniałe plakaty 

Seria fotografii pojawiła się niedawno w mediach społecznościowych. Nowe fotografie prezentują się następująco:

„Spencer” – zwiastun

Film reklamowany jest także ciekawym zwiastunem. Materiał prezentuje się następująco: 

„Spencer” – twórcy i obsada 

Reżyserem filmu jet Pablo Larrain, który stworzył dzieło na bazie scenariusza Stevena Knighta (

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Kristen Stewart, Jack Farthing, Sally Hawkins, Timothy Spall i Sean Harris.

„Spencer” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu odbędzie się już za miesiąc, w piątek 5 listopada.

Czytaj także:  Warszawski Festiwal Filmowy 2021 – tych filmów nie możesz przegapić [LISTA]

RadioZET.pl/Entertainment Weekly/Twitter: Forum Film