Zamknij

"Spider-Man: No Way Home" bez gwiazdy oryginalnej serii w obsadzie. "Nie występuję w nim"

12.11.2021 13:51
Spider-Man - Tobey Maguire, Kirsten Dunst - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Czy w filmie "Spider-Man: No Way Home" występuje Kirsten Dunst? Gwiazda oryginalnej trylogii przygód superbohatera Marvela skomentowała plotki na ten temat.

Nadchodzący film "Spider-Man: No Way Home" to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Marvela. Nie chodzi jedynie o popularność pajęczego herosa, ale również niesamowite plotki dotyczące obsady. Czy w trzeciej odsłonie przygód Petera Parkera granego przez Toma Hollanda powróci jedna z głównych gwiazd oryginalnej serii w reżyserii Sama Raimiego?

"Spider-Man: No Way Home": Kirsten Dunst w obsadzie filmu Marvela?

W 2002 roku na ekrany kin wszedł "Spider-Man" - jedna z pierwszych udanych adaptacji komiksów Marvela. W rolach głównych wystąpili Tobey Maguire (Spider-Man), Willem Dafoe (Green Goblin) oraz Kirsten Dunst (Mary Jane Watson). Od miesięcy krążą plotki, że dwójka wymienionych aktorów wróci do swoich ról w filmie "Spider-Man: No Way Home".

Fani rozmyślają, czy na duży ekran powróci również grana przez Dunst ukochana superbohatera. Aktorka w rozmowie z Total Film zaprzeczyła, że należy do obsady nowej produkcji Marvela.

Nie widziałam żadnego z tych filmów. Nie oglądam filmów o superbohaterach. Nie oglądam niczego takiego, po prostu nie jest to mój rodzaj kina. (...) Nie ma mnie w tym filmie, nie. Wiem, że krążą plotki, prawda?... Nie, występuję w nim.

Kończąca w tym roku 40 lat gwiazda zażartowała również, że nie można umieścić w tego typu produkcji "starej dziewczyny".

Mimo braku Dunst w obsadzie "Spider-Man: No Way Home", w filmie zobaczymy postać Doctora Octopusa, w którego wcielił się ponownie Alfred Molina. Aktor grał antagonistę superbohatera w drugiej części trylogii Sama Raimiego. Krążą też plotki, że w filmie powróci również Sandman grany przez Thomasa Hadena w trzeciej części serii.

To jednak nie koniec, bo oficjalnie w obsadzie figuruje również Jamie Foxx, wcielający się w kolejnego złoczyńcę - Electro, który pojawił się w filmie "Niesamowity Spider-Man 2" - produkcji należącej do drugiego cyklu adaptacji komiksów o pajęczym herosie. W filmie zobaczymy więc prawdopodobnie filmową wersję grupy złoczyńców znanej jako Sinister Six, złożoną z postaci pochodzących z różnych wymiarów.

"Spider-Man: No Way Home": kiedy premiera?

Czy przewidywania fanów się potwierdzą? A może twórcy zaskoczą nas czymś zupełnie innym? Trzecia część solowych przygód Spider-Mana trafi do kin 17 grudnia 2021 roku. W filmie reżyserowanym przez Jona Wattsa wystąpili Tom Holland, Alfred Molina, Jamie Foxx, Benedict Cumberbatch, Zenadya, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori, J.B. Smoove oraz Jon Favreau. 

RadioZET.pl/ Total Film