Zamknij

Gwiazdor "Spider-Man: No Way Home" zdradził szczegóły fabuły filmu Marvela? [WIDEO]

02.09.2021 14:18
Spider-Man: Homecoming - Tom Holland - kadr z filmu Marvela
fot. COLUMBIA PICTURES/MARVEL ENTERTAINMENT / Album/EAST NEWS

Czy J.B. Smoove zdradził za dużo na temat fabuły filmu "Spider-Man: No Way Home". Co aktor wyjawił na temat nadchodzącej produkcji Marvela?

UWAGA! Tekst może zawierać potencjalne SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność!

"Spider-Man: No Way Home" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2021 roku. Narosło wokół niego wiele plotek, które tylko podgrzewają atmosferę wokół nadchodzącej produkcji Marvel Studios i Sony Pictures. Twórcy nie obalają i nie potwierdzają teorii, nakręcając naturalny marketing filmu. Jeden z aktorów biorących udział w trzeciej części przygód Spider-Mana powiedział jednak chyba za dużo.

"Spider-Man: No Way Home" - J.B. Smoove zaspoilerował film Marvela?

O tym, jak dużą popularnością cieszy się "Spider-Man: No Way Home" mówi, chociażby wynik oglądalności pierwszego zwiastuna filmu Marvela. Zapowiedź produkcji z Tomem Hollandem przebiła pod tym względem dotychczasowego rekordzistę - "Avengers: Endgame".

Od dawna wśród fanów pojawiają się spekulacje, że produkcja będzie aktorską odpowiedzią na animację "Spider-Man: Uniwersum", w której pajęczy herosi z różnych wymiarów połączyli siły, by pokonać wspólnego wroga. Pierwszy zwiastun potwierdził część teorii, prezentując między innymi Alfreda Molinę, ponownie wcielającego się w Doctora Octopusa z trylogii o Spider-Manie w reżyserii Sama Raimiego.

Jak podaje Illuminerdi, na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym J.B. Smoove - jeden z członków obsady nowego "Spider-Mana", występujący również w filmie "Spider-Man: Far From Home", zdradził, kto pojawi się na ekranie. Jeśli słowa aktora są prawdziwe, wielu fanów pajęczego herosa powinno się ucieszyć. Podczas rozmowy Smoove został zapytany o to, który z odtwórców Spider-Mana pojawiających się w filmie ekscytuje go najbardziej: Tom Holland, Andrew Garfield, czy Tobey Maguire.

Oczywiście, że Tobey Maguire.

Wielu fanów od dawna marzy, by Tobey Maguire - pierwszy w historii aktor wcielający się w Spider-Mana w kinowej adaptacji przygód herosa, powrócił do swojej kultowej roli. Po potwierdzeniu w MCU istnienia multiwersum, taki scenariusz jest możliwy, tym bardziej że zwiastun zapowiedział powrót Octopusa granego przez Molinę.

Czy jednak słowa Smoove'a należy traktować jako potwierdzenie fanowskich teorii? A może aktor nie do końca zrozumiał zadane mu podchwytliwie pytanie? Istnieje też szansa, że to element marketingu filmu "Spider-Man: No Way Home" i celowa zagrywka ze strony Sony Pictures, by jeszcze bardziej nakręcić widownię. Możliwe, że w nadchodzącej produkcji wcale nie pojawią się inne wersje Spider-Mana, a i Alfred Molina jako Octopus, wcale nie musi oznaczać tego, co większości odbiorców może się wydawać.

"Spider-Man: No Way Home" - Charlie Cox powróci jako Daredevil?

Mniej więcej w tym samym czasie obalono inną teorię, głoszącą, że w zwiastunie filmu pojawił się dowód na powrót kolejnej postaci Marvela - Daredevila z seriali platformy Netflix, granego przez Charliego Foxa. Wielu widzów dopatrywało się występu aktora we fragmencie sceny, w której Peter siedzi na komisariacie i ktoś rzuca na blat stertę dokumentów. Rzekomo kadrowany od ramion w dół mężczyzna miałby być Mattem Murdockiem - alter ego Daredevila, który jest jednym z najzdolniejszych prawników w komiksowym uniwersum Marvela.

Dziennikarz Brandon Davis zamieścił na swoim Twitterze oficjalny komentarz Charliego Coxa w tej sprawie. Aktor zaprzeczył, że jego ręce pojawiają się w zwiastunie "Spider-Man: No Way Home".

Mogę was zapewnić, że, to nie są moje przedramiona - Charlie Cox.

Wygląda więc na to, że Daredevil nie pojawi się w nadchodzącej produkcji z Tomem Hollandem w roli głównej.

"Spider-Man: No Way Home" - kiedy premiera?

Oprócz Moliny w obsadzie potwierdzono obecność Jamiego Foxxa, który wcielił się w Electro w serii "Niesamowity Spider-Man" z Andrew Garfieldem w roli głównej. Chociaż fani podejrzewają, że ten aktor również pojawi się w "No Way Home", gwiazdor kilkukrotnie temu zaprzeczył. Trzecia część solowych przygód Spider-Mana trafi do kin 17 grudnia 2021 roku. W filmie reżyserowanym przez Jona Wattsa oprócz Hollanda, Moliny i Foxxa wystąpili Benedict Cumberbatch, Zenadya, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori oraz Jon Favreau.

RadioZET.pl/Illuminerdi/Brandon David/Twitter