Zamknij

"Spider-Man: No Way Home" - gwiazda pierwszej serii zaprzecza, że wzięła udział w filmie Marvela

03.09.2021 12:43
Spider-Man 2 - Alfred Molin - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

W filmie "Spider-Man: No Way Home" powróci wielu aktorów znanych z poprzednich serii o pajęczym herosie. Jedna z gwiazd zdementowała jednak, że zobaczymy ją ponownie.

Zwiastun filmu "Spider-Man: No Way Home" spowodował, że pojawiło się jeszcze więcej plotek na temat fabuły nadchodzącej produkcji. Fani trylogii Sama Raimiego zastanawiali się, czy wróci jednak z aktorek znana z drugiej części oryginalnej serii.

"Spider-Man: No Way Home" - czy Donna Murphy powróci w filmie Marvela?

Pierwsza zapowiedź nowej odsłony przygód Spider-Mana potwierdziła, że Alfred Molina ponownie wcieli się w Doctora Octopusa - przeciwnika z filmu "Spider-Man 2" z 2004 roku w reżyserii Sama Ramiego. Oznacza to, że prawdopodobnie w produkcji Marvel Studios i Sony Pictures zobaczymy wątek multiwersum.

Powrót Moliny sprawił, że fani zaczęli spekulować na temat ponownego pojawienia się innych gwiazd oryginalnej trylogii "Spider-Mana" w obsadzie nowej wersji przygód pajęczego herosa. Pojawiły się pytania, czy na ekranie ponownie zobaczymy Donnę Murphy, która zagrała Rosalie - ukochaną żonę Octopusa. 

Aktorka postanowiła odpowiedzieć na teorie dotyczące jej powrotu do roli Rosalie za pośrednictwem Twittera.

Naprawdę? Przegapiłam ten telefon od mojego menedżera? Buziaczki, Rosie

Wygląda na to, że Murphy obaliła domysły na temat swojego udziału w "Spider-Man: No Way Home". Nie jest zresztą pierwszą gwiazdą oryginalnego "Spider-Mana", która zdementowała, że powróci w nowej odsłonie przygód Spidey'ego. Wśród nich znalazł się między innymi Tobey Maguire, na którego powrót fani mają największą nadzieję.

Murphy w "Spider-Manie 2" grała postać drugoplanową, która była jednak bardzo ważna dla fabuły. Kochająca literaturę żona Otto Octaviusa pomogła Peterowi Parkerowi odzyskać uczucia Mary Jane Watson. Rosalie zginęła podczas nieudanego eksperymentu swojego męża, który przemienił go w szalonego złoczyńcę z cybernetycznymi mackami.

Molina to nie jedyny aktor z obsady oryginalnej trylogii, którego zobaczymy w "Spider-Man: No Way Home". W obsadzie znalazł się też J.K. Simmons, który ponownie wcieli się w redaktora naczelnego Daily Bugle J. Jonah Jamesona. Jest to jednak inna postać niż ta, którą znamy z filmów Ramiego, więc niewykluczone, że występ Moliny wcale nie musi oznaczać wątku multiwersum w nadchodzącej produkcji Sony.

"Spider-Man: No Way Home" - kiedy premiera?

Oprócz Moliny w obsadzie potwierdzono obecność Jamiego Foxxa, który wcielił się w Electro w serii "Niesamowity Spider-Man" z Andrew Garfieldem w roli głównej. Chociaż fani podejrzewają, że ten aktor również pojawi się w "No Way Home", gwiazdor kilkukrotnie temu zaprzeczył. Trzecia część solowych przygód Spider-Mana trafi do kin 17 grudnia 2021 roku. W filmie reżyserowanym przez Jona Wattsa wystąpili Tom Holland, Alfred Molina, Jamie Fox Foxxa, Benedict Cumberbatch, Zenadya, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori, J.B. Smoove oraz Jon Favreau.

RadioZET.pl/Twitter