Zamknij

"Spider-Man: No Way Home" najdłużym filmem o pajęczym herosie? Ile będzie trwała produkcja Marvela?

31.08.2021 11:44
Avengers: Infinity War - Tom Holland - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Pojawiły się informacje na temat długości filmu "Spider-Man: No Way Home". Czy będzie to najdłuższa produkcja Marvela o pajęczym herosie?

Miliony fanów na całym świecie oczekują na film "Spider-Man: No Way Home". Wygląda na to, że produkcja z Tomem Hollandem w roli głównej będzie nie tylko najdłuższym tytułem o herosie z pajęczymi mocami, ale również najdłuższym solowym tytułem Marvela.

"Spider-Man: No Way Home" - ile będzie trwał film Marvela?

Trzecia część przygód Spider-Mana to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2021 roku. Premiera pierwszego zwiastuna filmu unaoczniła, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ciąg dalszy "Spider-Man: Far From Home".

Wygląda na to, że fani Spider-Mana będą zadowoleni, a oczekiwanie na opóźniony film się opłaci. Jak podaje CBR, "Spider-Man: No Way Home" ma trwać 150 minut, czyli 2,5 godziny. Tak przynajmniej podaje brytyjski serwis biletowy Cinemark, na którym pojawiła się informacja dotycząca długości produkcji Marvel Studios i Sony Pictures. Oznacza to, że "Spider-Man: No Way Home" będzie najdłuższym filmem o pajęczym bohaterze oraz trzecią najdłuższą po "Avengers: Inifinity War" (160 minut) i "Avengers: Endgame" (182 minuty) produkcją MCU.

Osoby śledzące plotki dotyczące fabuły "Spider-Man: No Way Home" nie powinny być zdziwione. Według wciąż niepotwierdzonych informacji na temat filmu zobaczymy w nim postacie pochodzące z poprzednich serii o Spider-Manie, które mają pojawić się za sprawą wprowadzenia do kinowego świata multiwersum. Do tej pory potwierdzono udział Alfreda Moliny i Jamiego Foxxa. Fani spekulują jednak, że w produkcji zobaczymy również Tobeya Maguire'a, Andrew Garfielda i Willema Dafoe. Jeśli w "Spider-Man: No Way Home" rzeczywiście pojawią się poprzedni odtwórcy Spider-Mana, którzy wspólnie z postacią Toma Hollanda będą walczyć z wieloma złoczyńcami równocześnie, czas trwania filmu wynoszący 2,5 godziny nie powinien nikogo dziwić.

Film "Spider-Man: Homecoming" trwał 133 minuty, a jego sequel był o 4 minuty krótszy. Dotychczasowym rekordzistą solowych produkcji Marvela pod względem długości był "Captain America: The Winter Soldier" ("Kapitan ameryka: Zimowy Żołnierz"), którego czas trwania wyniósł 136 minut.

"Spider-Man: No Way Home" - kiedy premiera?

Trzecia część solowych przygód Spider-Mana trafi do kin 17 grudnia 2021 roku. W filmie "Spider-Man: No Way Home" reżyserowanym przez Jona Wattsa oprócz Hollanda, Moliny i Foxxa wystąpili Benedict Cumberbatch, Zenadya, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori oraz Jon Favreau.

RadioZET.pl/CBR/Cinemark