Zamknij

W "Spider-Man: Uniwersum 2" powróci kultowa postać z Waszego dzieciństwa. O kim mowa?

07.04.2021 14:00
Spider-Man: Uniwersum - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

W filmie "Spider-Man: Uniwersum 2" pojawi się Spider-Man z kreskówki emitowanej na kanale Fox Kids. Głosu użyczy mu Christopher Daniel Barnes - ten sam aktor, który dubbingował herosa Marvela w serialu animowanym.

Przygody Spider-Mana nie ograniczają się jedynie do serii filmów Marvela z Tomem Hollandem w roli głównej. Niedługo powstanie druga część animacji Sony Pictures "Spider-Man: Uniwersum", w której pojawią się nowe wersje pajęczego bohatera. Wśród nich będzie dobrze znana twarz, a raczej głos, szczególnie pokoleniu obecnych 30-latków.

"Spider-Man: Uniwersum 2" - Spider-Man z Fox Kids w animacji Sony

Film "Spider-Man: Uniwersum" odniósł ogromny sukces. Oscarowa animacja doczeka się drugiej części, w której poznamy kolejnych Spider-Manów z alternatywnych światów.

Jak podaje That Hashtag Show, w sequelu powróci kultowy Spider-Man - bohater słynnego serialu animowanego, emitowanego w latach 90. na Fox Kids. Według najnowszych informacji Christopher Daniel Barnes, który dubbingował Spider-Mana/Petera Parkera w kreskówce sprzed niemal 30 lat, ponownie użyczy głosu postaci Marvela. Niestety odsłona Spidey'ego z serialowego "Spider-Mana" nie będzie rozbudowaną rolą, ale animatorzy mają odtworzyć charakterystyczny styl kreskówki, więc starsi widzowie filmu na pewno zaliczą małą podróż w czasie. Rola Barnesa będzie mała, ale jego postać pojawi się w kluczowych momentach fabuły i finale filmu.

Barnes wcielał się Spider-Mana/Petera Parkera we wszystkich 65 odcinkach serialu emitowanego od 1994 do 1998 roku, dostępnego również w Polsce. Występował w swojej słynnej roli nie tylko w kreskówce, ale również użyczał swojego głosu w licznych grach wideo o przygodach Pajęczaka, wcielając się w takie postacie jak Spider-Man Noir, Spider-Man 2099, Spyder-Knight, Electro czy Vulture.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Spider-Man: Uniwersum 2" - kiedy premiera?

W pierwszej części filmu pojawiło się już kilka wariacji na temat Spider-Mana: Gwen Stacy, Penny Parker, Spider-Ham, Spider-Man Noir i Peter B. Parker, a także Spider-Man 2099. W nadchodzącym sequelu głównym bohaterem ponownie będzie Miles Morales. Na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych, ale według plotek przeciwnikiem herosa ma być Spot - komiksowy złoczyńca, potrafiący generować przejścia do innego wymiaru. Inne pogłoski sugerują, że w filmie zadebiutuje również postać Silk.

"Spider-Man: Uniwersum 2" wyreżyseruje Joaquim Dos. Za produkcję animacji odpowiadają Phil Lord i Christopher Miller oraz Amy Pascal. Film ma trafić do kin 7 października 2022 roku.

RadioZET.pl/That Hashtag Show
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET