Zamknij

"Spider-Man: Uniwersum" - znamy tytuł drugiej części oscarowej animacji Marvela

15.10.2021 10:25
Spdier-Man: Uniwersum - Shameik Moore (Miles Morales) - grafika promocyjna filmu Marvela
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

W sieci pojawiła się informacja dotycząca tytułu filmu "Spider-Man: Uniwersum 2". Najprawdopodobniej wyciekł oficjalny tytuł animacji. Co mówi na temat fabuły?

Fani Spider-Mana czekają z niecierpliwością na drugą część filmu animowanego "Spider-Man: Uniwersum". W sieci pojawił się przeciek zdradzający tytuł produkcji.

"Spider-Man: Uniwersum 2" - ujawniono tytuł filmu Marvela?

Sony Pictures w 2018 roku zaprezentowało animację "Spider-Man: Uniwersum", w której głównym bohaterem nie był Peter Parker, ale jego następca pochodzący z alternatywnego świata - dubbingowany przez Shameika Moore'a Miles Morales. W produkcji tytułowy bohater połączył siły ze Spider-Manami z różnych wymiarów, by pokonać zagrożenie dla całego multiwersum.

Jak podaje CBR, zgodnie z profilem na portalu LinkedIn Simona Corbaux - jednego z twórców zajmujących się efektami specjalnymi, pracujących nad obiema produkcjami, wyczekiwana kontynuacja "Spider-Man: Uniwersum" będzie nosiła tytuł "Spider-Man: Across the Spider-Verse". Nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja, więc w rzeczywistości film może nazywać się inaczej, ale poprzednie newsy na temat fabuły sequela oraz źródło przecieku wskazują, że istnieje duża szansa na jej prawdziwość.

Po upublicznieniu informacji przez portal The Cosmic Circus tytuł został zmieniony na "Untitled sequel to Spider-Man: Into the Spider-Verse" (Nie zatytułowany sequel Spider-Man: Uniwersum), a następnie profil na LinkedIn ukryto dla postronnych użytkowników. Konto mogło zostać usunięte, albo zmieniono jego status na prywatny, co tylko uwiarygadnia, że "Spider-Man: Across the Spider-Verse" to prawdziwy tytuł animowanej kontynuacji przygód Milesa Moralesa. Corbaux pracował ostatnio przy remake'u "Mulan". Jest też związany z nadchodzącą produkcją platformy Netflix "The Sea Beast" oraz trzecią częścią przygód filmowego Spider-Mana, rozgrywających się w kinowym uniwersum Marvela - "Spider-Man: No Way Home".

Chociaż prawdziwość przecieku nie została potwierdzona, ujawniony tytuł pasuje do tytułu pierwszej części, która w oryginale nazywała się "Spider-Man: Into the Spiderverse" i wyznaczała kierunek fabuły. Widzowie mieli możliwość zanurzyć się w tytułowym Spiderwersum, dzięki pojawieniu się kilku pajęczych przedstawicieli wieloświata. Istnieje szansa, że w drugiej części kierunek podążania fabuły odwróci się i tym razem Miles przeniesie się do alternatywnych wymiarów, poznając kolejne wcielenia Spider-Mana.

"Spider-Man: Uniwersum 2" - kiedy premiera filmu?

W sequelu powróci dubbingowana przez Hailee Steinfeld Gwen Stacy, znana tez jako Spider-Gwen. Wśród nowych pajęczych herosów poznamy Spider-Woman (Issa Rae), Cindy Moon/Silk oraz Takuyę Yamashiro - japońskiego Spider-Mana. Od jakiegoś czasu krąży też plotka, że w filmie po latach usłyszymy Christophera Daniela Barnesa - aktora użyczającego głosu Spider-Manowi w kultowej kreskówce z lat 90., który ponownie wcieli się w superbohatera z tamtego okresu. Za drugą część animacji "Spider-Man: Uniwersum" opowiadają Joaquim Dos Santos, Kemp Powers oraz Justin K. Thompson. Produkcja trafi do kin 7 października 2022 roku.

RadioZET.pl/CBR/The Cosmic Circus