Zamknij

"Spider-Man: Uniwersum 2" z trzema reżyserami. Jeden z nich pracował przy hicie studia Pixar

20.04.2021 12:08
Spider-Man: Into the Spider-Verse - John Mulaney (Spider-Ham), Liev Schreiber (Kingpin), Jake Johnson (Peter Parker), Shameik Moore (Miles Morales), Hailee Steinfeld (Spider-Gwen), Nicola Cage (Spider-Man Noir) and Kimono Glenn (Peni Parker)
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Twórcy filmu "Spider-Man: Uniwersum 2" ogłosili, kto odpowie za reżyserię sequela animacji. Wśród trzech reżyserów znalazł się filmowiec pracujący przy nominowanej do Oscara produkcji studia Pixar "Co w duszy gra".

"Spider-Man: Uniwersum 2" to kontynuacja oscarowej animacji z 2018 roku opartej na komiksach Marvela. Sukces pierwszej części spowodował, że niebawem zobaczymy sequel. Producenci postanowili zaangażować w przedsięwzięcie aż trzech reżyserów. Jeden z nich pracował przy nominowanym do Oscarów 2021 filmie animowanym studia Pixar "Co w duszy gra".

"Spider-Man: Uniwersum 2" - kto wyreżyseruje kontynuację filmu animowanego?

Film "Spider-Man: Uniwersum" był niezwykle dobrze przyjętą przez widzów i krytyków animacją o słynnym superbohaterze. Wprowadził koncepcję multiwersum, więc w pojawiło się w nim wielu Spider-Manów z różnych wymiarów, a głównym bohaterem nie był Peter Parker tylko Miles Morales.

Nic dziwnego, że świeże podejście do tematu i ciekawe rozwiązania animacyjne sprawiły, że fani nie mogą doczekać się części drugiej "Spider-Man: Uniwersum". Wstępne prace nad filmem już ruszyły, ale jak podaje Variety, dopiero teraz wybrano dwóch kolejnych reżyserów sequela: Kempa Powersa i Justina K. Thompsona. Dołączyli do Joaquima Dos Santosa, który jest związany z przedsięwzięciem od dłuższego czasu. Powers pracował nad "Co w duszy gra" studia Pixar, więc jest cennym nabytkiem dla Sony Pictures.

Za produkcję drugiej części "Spider-Man: Uniwersum" odpowiadają producenci oryginalnego filmu - Phil Lord, Chris Miller, Amy Pascal, Avi Arad oraz Christina Steinberg. Reżyserzy skomentowali pracę nad produkcją w oficjalnym oświadczeniu.

Ekipa stojąca za "Spider-Man: Uniwersum" postawiła absurdalnie wysoką poprzeczkę, ale my z pokorą podejmujemy wyzwanie nakreślenia kolejnego rozdziału w historii Milesa Moralesa.

O angażu nowych twórców powiedzieli również Phil Lord i Chris Miller. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Joaquim, Justin i Kemp są w zespole Spider-Verse. Jesteśmy wielkimi fanami pracy Joaquima - sprawia, że jego postacie są szczere i wyjątkowe oraz potrafi opowiedzieć emocjonalną historię za pomocą sekwencji akcji, tak jak musical robi to poprzez piosenkę. Justin jest niezależnym filmowcem, który nieustannie poszukuje wizualnych innowacji i zaskoczenia u widzów, ale zawsze skupia się na emocjonalnej opowieści. Praca Kempa jest przenikliwa, ambitna i zabawna - z mądrością pisarza i sercem reżysera - po prostu wie, co jest ważne w każdej scenie. Wszyscy trzej wspierają każdy projekt, którego się podejmują i z pewnością podnoszą naszą poprzeczkę. Szczerze mówiąc, po prostu ich lubimy i chcemy być ich przyjaciółmi, więc mamy nadzieję, że wspólna praca nad tym filmem przez kilka następnych lat właśnie do tego doprowadzi.

Twórcy mają więc ambitne plany przeskoczenia dokonań części pierwszej filmu. Miejmy nadzieję, że im się to uda.

"Spider-Man: Uniwersum 2" - kiedy premiera?

W nadchodzącym sequelu głównym bohaterem ponownie będzie Miles Morales. Na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych, ale według plotek przeciwnikiem herosa ma być Spot - komiksowy złoczyńca, potrafiący generować przejścia do innego wymiaru. Inne pogłoski sugerują, że w filmie zadebiutuje również postać Silk.  Film "Spider-Man: Uniwersum 2" ma trafić do kin 7 października 2022 roku.

RadioZET.pl/That Hashtag Show
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET