Zamknij

"Spirala: Nowy rozdział serii Piła" - jedna ze scen była tak brutalna, że ją usunięto

14.05.2021 12:26
Spirala: Nowy rozdział serii Piła - Chris Rock, Max Minghella, Josh Stolberg - kadr z filmu
fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Reżyser filmu "Spirala: Nowy rozdział serii Piła" zdradził, że jedna ze scen została usunięta z powodu jej brutalności. Co się w niej pojawiło?

Darren Lynn Bousman - reżyser horroru "Spirala: Nowy rozdział serii Piła" wyznał ostatnio, że jedna z morderczych pułapek Jigsawa była tak makabryczna, że finalnie zdecydowano się usunąć ją z filmu. Co przedstawiała?

"Spirala: Nowy rozdział serii Piła" - usunięta scena z horroru

Seria "Piła" od samego początku cechowała się niezwykłą brutalnością. Z filmu na film Jigsaw konstruował coraz wymyślniejsze formy tortur dla swoich ofiar. Nic więc dziwnego, że podobny poziom koszmarnych scen przemocy będzie zachowany w nadchodzącym filmie "Spirala: Nowy rozdział serii Piła".

Jak podaje Collider, w rozmowie w podcaście portalu Bloody Disgusting Boo Crew Podcast, Darren Lynn Bousman wyznał, że jedna ze scen została wyrzucona z finalnej wersji filmu. Filmowiec, który wyreżyserował od drugiej do czwartej części, nie uważa, że "Spirala" jest szczególnie makabryczna w porównaniu do poprzednich sequeli serii. Jednak z powodu zaangażowania do filmu gwiazd takich jak Chris Rock i Samuel L. Jackson, które z pewnością przyciągną do kin więcej mainstreamowej publiczności, organizacja Motion Picture Association podchodziła do filmu bardziej restrykcyjnie.

Wycięliśmy całą scenę, całą scenę pułapki, co było dla mnie ogromnym problemem. Tym razem mieliśmy ogromne problemy z MPA. I nie jestem nawet pewien, dlaczego, bo nie sądzę, żeby to był najbardziej brutalny film z serii "Piła". Ale myślę, że to może być najbardziej przystępna dla widzów część "Piły", bo są w nim dwie wielkie gwiazdy oraz Maxa Minghella, przyciągająca zupełnie inną publiczność. Myślę, że kiedy MPA usłyszało, że nadchodzimy, weszło w ofensywę.

Bousman zdradził, że usunięta scena dotyczyła fragmentu, w którym jednej z ofiar odcięto całą twarz. Znajdowała się w trzecim akcie "Spirali", a więc pod koniec filmu. Decyzja MPA spowodowała, że twórcy musieli nakręcić scenę od początku, modyfikując pułapkę. Z tego powodu ofiara Jigsawa przeżyła.

"Spirala: Nowy rozdział serii Piła" - kiedy premiera?

Film, który będzie kolejnym podejściem do słynnej serii horrorów, trafił na ekrany kin na całym świecie 14 maja 2021 roku. W Polsce, z racji trwających do 21 maja obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa, termin będzie inny. Na razie nie zapowiedziano, kiedy zobaczymy produkcję, w której wystąpili Chris Rock, Max Minghella, Marisol Nichols i Samuel L. Jackson.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/Collider/Boo Crew Podcast