Zamknij

Powstaje film na podstawie programu "Starożytni kosmici". Odpowiedzą za niego twórcy "Cobra Kai"

08.04.2021 13:45
Kręgi w zbożu - materiał poglądowy
fot. M & Y Agency Ltd / Rex Features/EAST NEWS

"Starożytni kosmici" to dość znany program pseudopopularnonaukowy History Channel.  Niebawem doczeka się filmowej adaptacji, za którą odpowiedzią twórcy serialu "Cobra Kai".

Słynny program "Starożytni kosmici" zostanie przeniesiony na duży ekran za sprawą Counterbalance Entertainment - producentów serialu "Cobra Kai". Jak będzie wyglądał ten nietypowy pomysł?

"Starożytni kosmici" - film na podstawie programu telewizyjnego

Czy kosmici istnieją? A jeśli tak, to czy w przeszłości doszło do ich kontaktów z ludzkością? Na te pytania stara się od wielu lat odpowiedzieć pseudopopularnonaukowy program emitowany przez History Channel pod tytułem "Starożytni kosmici". Seria zyskała popularność nie tylko dzięki kontrowersyjnej tematyce, ale również Giorgio A. Tsoukalosowi - jednemu z gości "Starożytnych kosmitów", który stał się internetowym memem.

Jak podaje The Hollywood Reporter, "Starożytni kosmici" staną się wkrótce czymś więcej - pełnometrażowym filmem fabularnym, za który odpowie Legendary Entertainment. Według najnowszych informacji wytwórnia podpisała umowę z Joshem Healdem z Counterbalance Entertainment, który zajmie się wyreżyserowaniem filmu na podstawie "Starożytnych kosmitów". Luke Ryan zajmie się napisaniem scenariusza i obejmie funkcję producenta wykonawczego razem z Kevinem Burnsem. 

Szczegóły przedsięwzięcia są na razie objęte tajemnicą, ale według Legendary fabuła będzie dotyczyć historii toczącej się na całym świecie, w której pojawią się starożytne miejsca i artefakty, skonfrontowane z teoriami i pytaniami poruszane przez popularną serię dokumentalną.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Starożytni kosmici" - kiedy premiera?

Na razie pomysł jest w bardzo wczesnej fazie realizacji. Trudno mówić o jego kształcie, więc tym bardziej nie da się przewidzieć, kiedy filmowa wersja "Starożytnych kosmitów" trafi do kin. W filmie zapewne zobaczymy duże inspiracje teoriami słynnego szwajcarskiego publicysty Ericha von Dänikena, który jako jeden z pierwszych spopularyzował niesamowitą tezę, według której kosmici tysiące lat temu  weszli w rozmaite w interakcje z ludźmi. Dowodami na tego typu sytuacje mają być starożytne artefakty i budowle, w których odbiły się te kontakty. Warto jednak pamiętać, że poglądy historyczne Dänikena są określane mianem pseudonauki i szeroko krytykowane przez społeczność prawdziwych badaczy. Podobnie zresztą jak treści prezentowane w programie "Starożytni kosmici".

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET