Zamknij

Powstaną "Strażnicy Galaktyki 4"? Marvel nie wyklucza kontynuacji swojego hitu

10.05.2021 11:30
Avengers: Infinity War - Chris Pratt, Chris Hemsworth, Zoe Saldana kadr z filmu Marvela
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Czy Marvel stworzy 4. część "Strażników Galaktyki"? James Gunn postanowił skomentować to zagadnienie, dając fanom serii nadzieję na przyszłość.

Filmy Marvela są już rozpisane na kilka lat do przodu i chociaż do premiery "Strażników Galaktyki 3" zostało jeszcze kilkanaście miesięcy, fani zastanawiają się, czy seria dostanie część czwartą. Na to pytanie, przynajmniej po części odpowiedział James Gunn - reżyser sagi o kosmicznych herosach MCU. 

"Strażnicy Galaktyki 4" - Marvel stworzy ciąg dalszy kosmicznej historii?

Druga część przygód Star-Lorda i spółki miała premierę w 2017 roku. Bohaterowie "Strażników Galaktyki" co prawda gościnnie pojawili się w "Avengers: Infinity War" i "Endgame", a niedługo zobaczymy ich w "Thorze: Love and Thunder", ale fani czekają na solowe przygody herosów, tym bardziej że ich premiera została opóźniona nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa, ale również problemy związane ze zwolnieniem i ponownym zatrudnieniem Jamesa Gunna.

Gunn od dawna zapowiada, że "Strażnicy Galaktyki" od samego początku mieli być trylogią. Miłośnicy kosmicznej komedii mają więc świadomość, że wraz z częścią trzecią w ten czy inny sposób będą musieli pożegnać się z ulubionymi bohaterami. Reżyser dał jednak iskierkę nadziei na kontynuację serii po trzeciej części. Po ostatnich doniesieniach fani spekulują, że grany przez Dave'a Bautistę Drax zostanie uśmiercony w finale "Strażników Galaktyki 3". Gunn skomentował na Twitterze te plotki, przy okazji zdradzając, że być może kiedyś powstanie czwarta część serii.

Ja? Nigdy nie mów nigdy, ale traktuję część 3. jako koniec historii Strażników, którą zacząłem opowiadać w 1. filmie.

Póki co trudno przewidywać, co stanie się w trzeciej części "Strażników Galaktyki", więc nie można powiedzieć, jak ewentualnie mogą potoczyć się losy bohaterów. Być może po trylogii Gunna serię przejmie inny filmowiec. Niewykluczone też, że Strażników Galaktyki czeka mały reboot - na przykład zostaną w większym lub mniejszym stopniu zastąpieni innymi bohaterami. Komiksy Marvela obfitują w kosmiczne postacie, które należały do drużyny i nie miały jeszcze okazji zadebiutować na dużym ekranie, więc wszystko jest możliwe.

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

Na razie fanom pozostaje gdybać. Z załogą statku Benatar spotkamy się w filmie "Thor: Love and Thunder", w którym pojawią się gościnnie. Produkcja trafi do kin 11 lutego 2022 roku. Na pełnoprawne przygody "Strażników Galaktyki" będziemy musieli poczekać nieco dłużej, bo aż do 5 maja 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Twitter