Zamknij

"Susza": mroczny thriller od twórców "Wielkich kłamstewek" już 30 lipca w kinach. O czym opowie?

29.07.2021 14:59
"Susza": mroczny thriller od twórców "Wielkich kłamstewek" już 30 lipca w kinach. O czym opowie?
fot. materiały prasowe M2 Films

Eric Bana spróbuje rozwikłać tajemniczą zagadkę kryminalną w najnowszym dziele producentki "Wielkich kłamstewek". Thriller "Susza" 30 lipca zadebiutuje w naszych kinach, a my zdradzamy, co musicie wiedzieć o filmie.

"Susza" to coś wprost idealnego dla fanów mrocznych kryminałów i morderczych zagadek. Film powstał w oparciu o bestsellerową powieść autorstwa Jane Harper i szturmem podbił australijskie kina, stając się jednym z najbardziej dochodowych filmów w dziejach rodzimej kinematografii. Teraz thriller z Erikiem Baną zmierza na polskie ekrany.

Zobacz także

"Susza": mroczny thriller od twórców "Wielkich kłamstewek" już 30 lipca w kinach

W trakcie seansu będziemy świadkami tego, jak detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka, które przed ponad dwudziestoma laty zmuszony był opuścić. Bohater udaje się na pogrzeb dawnego przyjaciela, który - zgodnie z ustaleniami lokalnej policji - przed popełnieniem samobójstwa zamordował własną rodzinę. Aaron dostrzega jednak wiele nieścisłości w przedstawionej rekonstrukcji zdarzeń, postanawia więc zostać w miasteczku na dłużej i przeprowadzić własne śledztwo. Do czego go doprowadzi? Przekonamy się już w piątek 30 lipca 2021 roku, gdy "Susza" zawita na ekranach polskich kin. Za dystrybucję filmu odpowiada studio M2 Films.

Twórczynią "Suszy" jest wielokrotnie nagradzana producentka Bruna Papandrea - kobieta, która dała światu takie hity jak "Wielkie kłamstewka", "Zaginiona dziewczyna" i "Od nowa". Za scenariusz i reżyserię odpowiada zaś Robert Connolly, twórca głośnego serialu "The Slap".

W roli głównej wystąpił Eric Bana ("Troja", "Helikopter w ogniu"), a na ekranie towarzyszyć mu będą między innymi Genevieve O'Reilly, Keir O'Donnell, John Polson, Julia Blake, Bruce Spence, Matt Nable, William Zappa, James Frecheville oraz Joe Klocek w roli młodego Aarona Falka.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/M2 Films