Zamknij

„Święci z Bostonu 3” oficjalnie powstaną. Gwiazdy oryginału powrócą!

02.11.2021 14:30
Święci z Bostonu - kadr z filmu
fot. Everrett Collection/East News

„Święci z Bostonu 3” otrzymali właśnie zielone światło na produkcję. Reżyser oryginału Troy Duffy powróci na stołek reżyserski, a na ekranie zobaczymy Normana Reedusa i Seana Patricka Flanery’ego. Co jeszcze wiemy o filmie?

„Święci z Bostonu 3” (org. „Boondock Saints III”) to kontynuacja świetnie przyjętych filmów Troya Duffy’ego z 1999 i 2009 roku. Jest to historia dwóch braci, synów irlandzkiego imigranta do Bostonu, którzy pewnego dnia odkrywają powołanie od Boga i decydują się w dość brutalny sposób rozprawić ze wszystkimi rzezimieszkami, grasującymi w okolicy. Film, który zadebiutował w 1999 roku, z początku nie zyskał poklasku, ale po kilku latach stał się dziełem kultowym, otoczonym oddaniem fanów. W 2009 doczekaliśmy się sequela – „Święci z Bostonu: Dzień wszystkich świętych”, który był ciepło przyjęty przez odbiorców.

Plany na 3. część ponoć po raz pierwszy pojawiły się po premierze sequela, ale kwestie personalne nie pozwoliły twórcom dopiąć projektu. Teraz jednak trójce twórców udało się porozumieć i właśnie oficjalnie potwierdzono, że 3. część cyklu gangsterskiego cyklu powstanie.

Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły nowego filmu. Mówi się jedynie o tym, że nowa opowieść skupi się na latach współczesnych i pokaże dalsze losy bohaterów, po tym jak zakończyli swoją odsiadkę w więzieniu i zastanawiają się, co dalej robić ze swoim życiem. Jeden z braci chce kontynuować dotychczasową misję, a drugi czuje, że ma już dość takiej działalności. Panowie poróżnią się ze sobą. Kiedy jednak na horyzoncie pojawi się groźny przeciwnik, będą musieli zakopać swoje wzajemne niesnaski i przeciwstawić się „złu, które grasuje na ich podwórku”.

„Święci z Bostonu” – zwiastun oryginalnego filmu

W ramach posmakowania stylistyki nowego filmu przypominamy materiał promocyjny, jakim reklamowany był oryginalny film z 1999 roku. 

„Święci z Bostonu 3” – twórcy i obsada 

Reżyserem i autorem scenariusza jest Troy Duffy, odpowiedzialny za sukces pierwszych dwóch filmów. Scenariusz do 3. części cyklu, wedle informacji Deadline, miał powstać we współpracy z głównymi gwiazdami, czyli Normanem Reedusem i Seanem Patrickiem Flanerym.

Na ekranie nowego filmu zobaczymy na pewno duet: Norman Reedus i Sean Patrick Flanery. Twórcy mają nadzieję także na powrót Willema Dafoe, ale na razie jego angaż nie został wciąż potwierdzony.

„Święci z Bostonu 3” – kiedy premiera?

Premiera filmu nie jest jeszcze znana. Wedle informacji zebranych przez zagraniczną prasę, prace na planie rozpoczną się najwcześniej w maju 2022 roku, kiedy Duffy skończy prace nad nowym sezonem serialu Amazon Prime Video „The Boys”, a Reedus działania wokół „ The Walking Dead” i jego spin-offu. Premiera zapowiedziana jest więc na 2023 rok.

Czytaj także:  Czy "Eternals" to rzeczywiście najgorszy film Marvela? Oceniamy przedpremierowo [RECENZJA]

RadioZET.pl/Filmeb/Deadline