Zamknij

Top Chef: kim jest Sylwia Stachyra – zwyciężczyni programu?

Redakcja
10.05.2018 12:28
Kim jest Sylwia Stachyra z Top Chef
fot. EAST NEWS

Zakończył się „Top Chef 7”. W finałowym odcinku zwyciężyła Sylwia Stachyra, która tym samym zyskała tytuł najlepszego kucharza oraz zgarnęła 100 tysięcy złotych. Kim jest Sylwia Stachyra?

Sylwia Stachyra z Lublina została zwyciężczynią kolejnej edycji programu „Top Chef”. W finale siódmej serii show przygotowała m.in. tureckie pierożki przyrządzone w lubelskim stylu, czym zaskarbiła sobie przychylność jury. Wykonała też zawijas nasutowski z kawiorem ze ślimaków, grasicę w formie kotletów z sosem miętowym i regionalne kiszone jabłka w kremie. Dzięki tym daniom zdobyła 100 tysięcy złotych i pokonała konkurentów: Ewelinę Łapińską i Jana Kilańskiego.

Kim jest Sylwia Stachyra?

Zwyciężczyni „Top Chefa” jest z zawodu prawniczką, jednak gotowanie jest jej wielką pasją, którą odkryła po studiach z zakresu angielskiego prawa karnego. Wyjechała wtedy do Anglii i zaczęła pracę w restauracji.

Po pewnym czasie trafiła do jednej z najlepszych restauracji serwujących owoce morza – Cafe Shore. Dzięki praktyce i zamiłowaniu do gotowania Sylwia osiągnęła kucharski stopień NVQ3. Przez dwa lata prowadziła własną restaurację, potem gotowała na jachtach, a ostatecznie wylądowała u samego Gordona Ramseya.

— To dla mnie kolejne niezwykłe doświadczenie. Wychodzę z założenia, że człowiek uczy się codziennie — powiedziała po zwycięstwie w „Top Chefie”. Nie zdradza, co zrobi z nagrodą.

RadioZET.pl/dziennikwschodni/SA