Zamknij

"Szarlatan" Agnieszki Holland został czeskim kandydatem do Oscara

13.10.2020 13:39
Szarlatan kadr z filmu Agnieszki Holland
fot. Materiały prasowe Gutek Film

"Szarlatan" to najnowszy film w reżyserii Agnieszki Holland. Produkcja, która miała premierę na 70. MFF w Berlinie, została czeskim kandydatem do prestiżowego Oscara.

"Szarlatan" Agnieszki Holland został czeskim kandydatem do Oscara. To kolejny sukces polskiej reżyserki na arenie międzynarodowej. Jej najnowszy film miał premierę w ramach pokazów pozakonkursowych na 70. MFF w Berlinie. Jest to opowieść o losach czeskiego zielarza i uzdrowiciela.

Zobacz także:  Oscary: kto z Polski dostał Oscara? Polacy, którzy w przeszłości otrzymali nagrodę

Oscary 2021: "Szarlatan" Agnieszki Holland czeskim kandydatem do nagrody

Agnieszka Holland jest jedną z najbardziej uznanych i cenionych polskich reżyserek, rozpoznawanych na całym świecie. Właśnie można jej dopisać kolejny sukces. Jej najnowszy film "Szarlatan" został czeskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" podczas 93. rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

"Szarlatan" to opowieść o życiu Jana Mikolaska, czeskiego uzdrowiciela i zielarza. 

"Szarlatan" przedstawia historię jego wzlotów i upadków. Jego stałej walki z mrokiem, który ma w sobie - powiedziała Holland w wywiadzie dla "Variety".

Do tej pory film spotkał się z ciepłym odbiorem. Jest opisywany jako "inteligentny" i "wciągający". Przypominamy, że Agnieszka Holland była nominowana do Oscara w 1992 roku za film "Europa, Europa". Reżyserka od lat pracuje z największymi nazwiskami w Hollywood. Współpracowała m.in. z Francisem Fordem Coppolą.

Film "Szarlatan" miał polską premierę 9 października 2020 roku. Obecnie jest dostępny w wybranych kinach. Poniżej można zobaczyć zwiastun.

Oscary 2021: kiedy ceremonia rozdania nagród?

93. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej została przełożona z powodu pandemii koronawirusa. Odbędzie się ona dopiero 25 kwietnia 2021 roku.

Zobacz także:  "The Batman": Robert Pattinson, John Turturro i Zoe Kravitz na nowych zdjęciach z planu

RadioZET.pl/Variety.com/Gutek Film