Zamknij

"Szklana pułapka": czy powstanie 6. część serii? Nowe informacje na temat zapowiadanego filmu

29.07.2021 13:23
Szklana pułapka - Bruce Willis - kadr z filmu
fot. Gordon Company / Silver Pictures/Collection Christophel/East New

 Czy wkrótce zobaczymy szóstą część serii "Szklana pułapka"? Jeden z producentów filmu postanowił skomentować przyszłość zapowiedzianej jakiś czas kontynuacji historii Johna McClane'a.

Chociaż ostatnie części "Szklanej pułapki" pozostawiały wiele do życzenia, fani serii od kilku lat czekają na jej szóstą odsłonę. Według najnowszych informacji na temat filmu nie będą zadowoleni.

"Szklana pułapka 6": czy doczekamy się kontynuacji serii z Bruce'em Willisem?

Pierwsza część "Szklanej pułapki" jest uznawana za film kultowy. Nic więc dziwnego, że wielu widzów na całym świecie podchodzi do tej słynnej serii filmów akcji z Bruce'em Willisem w roli głównej z tak dużym sentymentem. Jakiś czas temu pojawił się pomysł na powołanie do życia ostatniej części "Szklanej pułapki", która miała być pożegnaniem z Johnem McClane'em. Z czasem pomysł wyewoluował w połowiczny prequel i reboot pierwszej części zatytułowany po prostu "McClane".

Po miesiącach milczenia zapowiedziany film w rozmowie z portalem Polygon skomentował Lorenzo di Bonaventura - jeden z producentów nowej "Szklanej pułapki". 

Nie robimy tego filmu. Chociaż to, co było w nim naprawdę interesujące, to fakt, że wpadliśmy na pomysł, jak to zrobić. To było przedsięwzięcie, które nie było "Szklaną pułapką", a które w końcu zmieniało się w "Szklaną pułapkę".

Wygląda więc na to, że z zapowiadanej produkcji nici. Prawdopodobnie rezygnacja z nowej "Szklanej pułapki" wynika z przejęcia wytwórni 20th Century Fox, w której miał powstać film, przez firmę The Walt Disney Company. Nowi nabywcy praw do serii uznali, że "McClane" nie jest na tyle opłacalny, by inwestować w niego pieniądze. Bonaventura wydaje się być zawiedziony decyzją, bo uważa, że produkcja byłaby powiewem świeżości wprowadzonym do serii. 

To, co było interesujące w naszym pomyśle, to fakt, że pozwoliłby on wam poznać młodego Johna McClane'a i jednocześnie zaangażować Bruce'a [Willisa]. Więc ten film był naprawdę interesujący pod tym względem. W pewien sposób pojawiłby się dwie wersje tej samej postaci. Trochę jak w drugiej części "Ojca chrzestnego".

Producent wyznał, że nie zna planów przedstawicieli Disneya związanych z przyszłością "Szklanej pułapki". Niewykluczone, że za jakiś czas szósta część mimo wszystko jednak powstanie, ale w zupełnie innym kształcie niż pierwotnie planowano.

To nie pierwszy raz w historii serii, kiedy oryginalny pomysł został porzucony na rzecz zupełnie innego kierunku rozwoju opowieści o bohaterze granym przez Bruce'a Willisa. "Szklana pułapka 2" była pierwotnie adaptacją powieści "58 minut" Waltera Wagera, ale scenariusz został zmodyfikowany tak, by pasował do postaci Johna McClane'a. Z kolei scenariusz trzeciej części po lekkich modyfikacjach został sprzedany wytwórni Warner Bros., która zrobiła z niego sequel "Zabójczej broni", a następnie odsprzedała z powrotem 20th Century Fox

Fani oczekujący na powrót McClane'a muszą uzbroić się w cierpliwość. Być może niebawem dowiemy się, co czeka w przyszłości serię "Szklana pułapka".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Polygon