Zamknij

TVP1 rezygnuje z kontrowersyjnego programu. Dlaczego?

Redakcja
06.12.2017 11:13
TVP1 rezygnuje z kontrowersyjnego programu. Dlaczego?

Telewizja Polska zrezygnowała z emisji programu, który w zeszłym roku wzbudził wiele kontrowersji.

W noc sylwestrową widzowie TVP1 nie obejrzą „Szopki noworocznej". Dlaczego stacja zrezygnowała z tej pozycji?W zeszłym roku show przygotował Marcin Wolski, który twierdzi, że tym razem nie ma... czasu na tę produkcję.

- Jestem po prostu piekielnie zajęty. W firmie jest tyle obowiązków – tłumaczy Wolski decyzję o rezygnacji z „Szopki noworocznej", a jego wypowiedź cytuje portal Wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w „Szopce noworocznej" wystąpili między innymi: Jerzy Zelnik, Tadeusz Chudecki, Jacek Borkowski i Katarzyna Sawczuk.

Program został skrytykowany za zejście poniżej granicy dobrego smaku i polityczną stronniczość.

Podczas show TVP dostało się nie tylko byłym premierom – Ewie Kopacz i Donaldowi Tuskowi – lecz także dziennikarzom niepublicznych mediów, byłej pierwszej damie oraz wielu przeciwnikom politycznym PiS. Najwięcej kontrowersji wywołało sportretowanie byłej pary prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich oraz Andrzeja Rzeplińskiego, poprzedniego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. 

Jerzy Fedorowicz, aktor i reżyser, komentując szopkę w TVP1, napisał na Twitterze: „czekam na reakcję prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy na obrzydliwe obrażanie ich poprzedników w chamskiej TVP. Fedorowicz napisał, że sprawą powinna zająć się Krajowa Rada Radiofonii. Podobnych opinii w internecie nie brakowało".

RadioZET.pl/SI/Wirtualne Media