Zamknij

"Szybcy i wściekli 9": akcja rozegra się w komosie. Gwiazda serii potwierdziła pogłoski

11.09.2020 14:40
Michelle Rodriguez
fot. Rex Features/East News

"Szybcy i wściekli 9" z akcją rozgrywającą się w kosmosie? Michelle Rodriguez potwierdziła wieloletnie przypuszczenia fanów. Zapowiedziała też znaczące rozwinięcie kobiecych bohaterek.

"Szybcy i wściekli 9" przeniosą się z akcją do kosmosu. Fani spekulowali na ten temat od lat, żartując z coraz bardziej absurdalnych wydarzeń w kolejnych częściach popularnej serii. Teraz gwiazda filmów  "Szybcy i wściekli", Michelle Rodriguez, potwierdziła te domysły. Poruszyła też kwestię żeńskich bohaterek i tego jak były dotąd marginalizowane. Teraz ma się to zmienić.

"Szybcy i wściekli 9" - akcja rozegra się w kosmosie

Michelle Rodriguez pojawiła się gościnnie w programie radiowym The Jess Cagle Show. Odniosła się do doniesień kolegi z planu, Ludacrisa, który zapowiedział wzniesienie absurdu serii na zupełnie nowy poziom. Mowa oczywiście o wylocie w kosmos. Fani od lat naśmiewali się z coraz większego stężenia absurdu i coraz mniejszego poszanowania dla praw fizyki, które zachodziły w kolejnych częściach serii "Szybcy i wściekli". 

Jak się tego dowiedzieliście? Widzisz co się dzieje? Ludzie zaczynają gadać za kulisami. Kiedy film nie wchodzi do kin, ale ludzie o nim nie zapominają, zaczynają gadać. Nikt miał o tym nie wiedzieć!

Michelle Rodriguez

Powyższej wypowiedzi Michelle Rodriguez towarzyszyły salwy śmiechu. Czy oznacza to zwykły żart, czy jej zapewnienia są prawdziwe i zobaczymy familię Toretto w przestrzeni kosmicznej? Tego dowiemy się w trakcie seansu.

Zobacz także

Aktorka poruszyła jeszcze jedną, znacznie poważniejszą kwestię. "Szybcy i wściekli 9" to pierwsza odsłona serii, do której scenariusz napisała kobieta. Michelle Rodriguez przyznała, że bardzo ucieszył ją ten fakt, bo w końcu kobiece bohaterki zostaną dostatecznie zrozumiane i wysunięte na piedestał. 

Jestem bardzo wdzięczna, że byli na to otwarci. Chciałam scenarzystki. Chciałam, żeby wszystko kobiety w "Szybkich i wściekłych" otrzymały nieco miłości. 

Michelle Rodriguez

Rodriguez przyznała, że tylko kobieta za sterami zdoła umiejętnie poprowadzić kobiece bohaterki. Zauważyła, że Letty Ortiz, w którą wciela się od 1. części, jest "wiecznie wściekłą samicą alfa, która stale spuszcza komuś łomot". Uznała, że to nienaturalne i zwyczajnie nie działa, a tylko kobiecy głos będzie w stanie to zrozumieć. Aktorka zaznaczyła przy tym, że nie wini męskiej części twórców za taki stan rzeczy.

Rzecz w tym, że chłopcy skupiają się na chłopcach. Kropka. To po prostu naturalnie egoistyczna rzecz. Ludzie zazwyczaj skupiają się na sobie, na ludziach im podobnych, którzy mają te same genitalia. Nie wiem, tak to po prostu działa. Wiem tylko, że jak pojawi się scenarzystka, to może się bardziej skupić na kobiecych historiach.

Michelle Rodriguez

Film "Szybcy i wściekli 9" miał zadebiutować już w maju tego roku. Niestety, koronawirus pokrzyżował plany studia. Premiera została przełożona na 2 kwietnia 2021 roku. W obsadzie znaleźli się: Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Nathalie Emmanuel, Ludacris, Cardi B, Charlize Theron, Helen Mirren, Sung Kang, Lucas Black i Jason Tobin.

Posłuchaj podcastu

Zobacz także