Zamknij

„Szybcy i wściekli” dojadą do mety. Ogłoszono, kiedy słynna seria zakończy bieg

21.10.2020 13:00
„Szybcy i wściekli” dojadą do mety. Ogłoszono, kiedy słynna seria zakończy bieg
fot. Collection Christophel/East News

„Szybcy i wściekli” to miliardowa marka filmowa wytwórni Universal Pictures, która doczekała się dotychczas 9 filmów pełnometrażowych, atrakcji w parkach rozrywki, serialu animowanego oraz całej serii licznych naśladowców. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy oficjalna część sagi dobiegnie końca. Co już wiemy o nowych odsłonach „Fast and Furious”?

„Szybcy i wściekli” zadebiutowali w 2001 roku filmem Roba Cohena, luźno zainspirowanym artykułem prasowym na temat nielegalnych wyścigów ulicznych. Od 4. części cyklu seria nabrała nowego wiatru w żagle i przeistoczyła się w znaną i uznaną markę blockbusterów, której kolejne części zarabiają ogromne pieniądze. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy przygoda Dominica Torretto i jego ekipy dobiegnie końca.

"Szybcy i wściekli" – ile filmów będzie miała seria?

Informacją podzielili się przedstawiciele wytwórni Universal. Wedle ich słów powstanie łącznie 11 filmów głównej serii „Szybcy i wściekli”. Premiera 9-ego filmu, który miał trafić na ekrany w tym roku, została przesunięta na 2021 rok. Wiemy, że 10 oraz 11 odsłonę cyklu wyreżyseruje Justin Lin, człowiek odpowiedzialny za sukces marki. Lin wyreżyserował odcinki 3-6 cyklu.

Zobacz także

Wartym nadmienienia jest, że chodzi o główną serię „Szybcy i wściekli”, z pominięciem ew. spin-offów, na które w 2019 roku twórcy dość mocno się otworzyli, oferując nam film „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”. Już teraz wiadomo, że film ten otrzyma swoją część drugą. Od pewnego czasu przebąkuje się także o filmie, skupionym na kobiecych bohaterkach. Na Netflix dostępny jest natomiast serial animowany: „Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci”, który dotychczas doczekał się dwóch sezonów.

„Szybcy i wściekli 9” – kiedy premiera?

Premiera 9. odsłony cyklu została przesunięta. Obecnie film ma trafić na ekrany kin 28 maja 2021. roku.

W filmie Justina Lina, zatytułowanym „F9” zobaczymy główne gwiazdy serii. W swoich rolach powrócą: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris "Ludacris" Bridges, Jordana Brewster, Nathalie Emmanuel, Sung Kang, Helen Mirren i Charlize Theron, a towarzyszyć im będą: John Cena w roli brata Dominica oraz w małej roli cameo raperka Cardi B.

Czytaj także:  Dwayne Johnson najlepiej opłacanym aktorem na świecie. Ile zarabia "The Rock"?