Zamknij

TVP i Netflix wyprodukują wspólny serial? To adaptacja kryminalnej powieści

Maciej Friedrich
11.12.2019 12:59
TVP i Netflix wyprodukują wspólny serial? To adaptacja kryminalnej powieści
fot. screen: YouTube

Według medialnych doniesień wielbiciele kryminalnych seriali będą mieli powody do radości. Telewizja Polska ma prace nad ekranizacją powieści "Erynie" Marka Krajewskiego. Niewykluczone, że produkcja powstanie we współpracy z Netflixem.

"Chyłka-Kasacja" to drugi sezon kryminalnego serialu opartego na bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza. Widzowie mogą już oglądać nowe przygody ulubionej bohaterki, tymczasem w mediach mówi się o kolejnej gratce dla fanów seriali opartych o książkowe kryminały. Jak informuje portal Wirtualne Media, Telewizja Polska jeszcze w 2019 roku ma rozpocząć pracę nad ekranizacją świetnie przyjętej powieści "Erynie" autorstwa Marka Krajewskiego. Co więcej, mówi się o współpracy TVP z platformą Netflix.

Erynie: TVP i Netflix wyprodukują adaptację kryminału Marka Krajewskiego?

Według informacji Wirtualnych Mediów, castingi do "Erynii" miały być przeprowadzane jesienią 2019 roku. Za reżyserię odpowiadać ma Borys Lankosz znany z filmu "Ciemno, prawie noc", a w pisaniu scenariusza wesprzeć go Igor Brejdygant, Władysław Pasikowski i Magdalena Lankosz.

- Będziemy tę produkcję realizować, takie są ustalenia na dziś. To prawdopodobnie będzie koprodukcja z Netflixem, ale nie ma kontraktu. Lubię mówić o rzeczach pewnych i już potwierdzonych. Jest to najbardziej prawdopodobna opcja - poinformował w rozmowie z portalem prezes TVP Jacek Kurski.

Głównym bohaterem "Erynii" jest komisarz Edward Popielski. Zostanie on wciągnięty w niebezpieczną grę przez mordercę, który porywa ważne dla niego dzieci, w tym jego wnuka. Motywacja antagonisty jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

Nie zapowiedziano jeszcze przewidywanej daty pojawienia się serialu.

 Netflix: Michał Żebrowski będzie dubbingował w „Wiedźminie”  

Zagłosuj

Lubisz czytać kryminały?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/onet.pl/MF