Zamknij

Będzie drugi sezon "Sanatorium miłości": TVP jest zadowolona z wyników oglądalności

Redakcja
21.02.2019 09:56
Powstanie drugi sezon Sanatorium miłości
fot. Mateusz Grochocki/ East News

"Sanatorium miłości" spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów. Dlatego Telewizja Polska podjęła decyzję, że powstanie drugi sezon reality show. Kiedy pojawi się kolejna transza?

"Sanatorium miłości" hitem TVP

"Sanatorium miłości" to program, w którym sześć kobiet i sześciu mężczyzn po 60. roku życia wyjeżdża do sanatorium położonego w paśmie górskim Beskidu Śląskiego, aby przez trzy tygodnie poznać się, przeżyć przygody, a może nawet poznać towarzysza lub towarzyszkę życia. Program cieszy się dużą oglądalnością wśród widzów, choć ostatnio uczestnicy show przeżywają tragedię, po tym, jak zmarł jeden z bohaterów programu Cezary Mocek . TVP zapowiedziała, że rodzina zgodziła się, aby program wyemitować zgodnie z planem, do końca pierwszej serii.

"Sanatorium miłości": powstanie drugi sezon

Tymczasem Telewizja Polska już szykuje się do drugiego sezonu "Sanatorium miłości". Jak czytamy na portalu Wirtualnemedia.pl TVP zamierza kontynuować format i zrealizuje drugą transzę, która trafi na antenę TVP w przyszłym roku.– Zamierzamy kontynuować ten format, będziemy go realizować co roku zimą. W formatach typu reality musi być okres oczekiwania i stęsknienia widza. To samo dotyczy "Rolnik szuka żony"– mówi w rozmowie z Wirtualne Media prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Jest oczywiście pokusa żeby na wiosnę znaleźć trzeci format randkowy, uczestników by nie brakowało. Ale jestem zwolennikiem skonsumowania tego sukcesu i przygotowania świetnego sezonu na wydłużoną zimę przyszłego roku  – podkreśla Kurski.

Świetnie wypada też Marta Manowska jako prowadząca. Widzowie mogli ją dobrze poznać przy poprzednich transzach hitowego show "Rolnik szuka żony".

 – Cieszę się, że narodził się pomysł takiego programu. Jego bohaterowie, ludzie w jesieni swojego życia, są naprawdę w pięknym wieku. To taki moment, kiedy ma się już za sobą wychowanie dzieci, wypuszczenie ich na świat, oddanie im toru w sztafecie życia. Stąd tak wiele starszych osób mówi dzisiaj, że to jest ta chwila, ten czas, żeby zacząć się nim cieszyć. Iść własną ścieżką. Zacząć realizować zaniechane kiedyś marzenia czy pasje – mówiła Marta Manowska.

Radio ZET/ Wirtualnemedia.pl/ SW