Zamknij

Te gwiazdy zarobiły fortunę za udział w reklamach. Która z nich najwięcej?

Redakcja
21.12.2018 12:26
Te gwiazdy zarobiły fortunę za udział w reklamach. Która z nich najwięcej?
fot. Shutterstock.com

Z roku na rok w kampaniach reklamowych pojawia się coraz więcej aktorów, dziennikarzy i celebrytów. Części z nich udział w reklamach przynosi milionowe zyski. Która z gwiazd zarabia najwięcej za użyczanie swojego wizerunku?

Powszechnie wiadomo, że nic tak nie pomaga w kampanii reklamowej, jak zaangażowanie znanego nazwiska. Od lat w reklamach pojawiają się popularni aktorzy, muzycy, dziennikarze czy celebryci. Również w mediach społecznościowych wizerunek gwiazd wykorzystywany jest powszechnie do promowania konkretnych marek. W czerwcu głośno było między innymi o Małgorzacie Rozenek reklamującej kosiarki do trawy.

Nie jest również tajemnicą, że udział w reklamach gwiazdom zwyczajnie się opłaca. Największe marki oferują celebrytom naprawdę duże pieniądze, które często budują ich fortuny. "Super Express" opublikował listę gwiazd, które na reklamach zarobiły najwięcej. Kwoty dosłownie zwalają z nóg.

Martyna Wojciechowska
fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Która gwiazda najlepiej zarabia na reklamach?

Na szczycie zestawienia "Super Expressu" znalazła się Martyna Wojciechowska. Dziennikarka i podróżniczka okazała się absolutnie bezkonkurencyjna. Za udział w kampaniach reklamowych biżuterii, szamponu, wody oraz jednego z operatorów sieci komórkowej miała zarobić około 2 milionów złotych.

O połowę mniej pieniędzy miało znaleźć się na koncie Kuby Wojewódzkiego. Gwiazda TVN zyski czerpie z reklam jednego z operatorów sieci komórkowych, wody, napoju gazowanego, a nawet browaru.

Na 750 tysięcy złotych dziennik wyliczył zyski Małgorzaty Kożuchowskiej. Swoim wizerunkiem aktorka promuje biżuterię kosmetyki oraz jedno z centrów handlowych.

Niewiele mniej, 700 tysięcy złotych, na kampaniach reklamowych miała zarobić Małgorzata Socha. Wzięła udział w reklamach biżuterii, kosmetyków oraz salonu meblowego.

Piątkę najlepiej opłacanych przez reklamodawców gwiazd zamyka Maciej Musiał. Promuje on jeden z banków oraz sieci fast foodów. Ma za to otrzymywać około 450 tysięcy złotych. Możliwe jednak, że jego akcje wzrosną po roli w serialowym "Wiedźminie".

ZOBACZ: Maciej Musiał o roli w "Wiedźminie" w wywiadzie dla Radia ZET

Maciej Musiał
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

RadioZET.pl/se.pl/MF