Zamknij

Znamy oficjalny tytuł nowej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną". Jest krótszy niż oryginalny

10.05.2021 12:01
Teksańska masakra piłą mechaniczną - kadr z filmu
fot. Vortex/Collection Christophel/East News

Nowa "Teksańska masakra piłą mechaniczną" doczekała się oficjalnego tytułu. Jak nazywa się nadchodzący horror, mający być bezpośrednią kontynuacją oryginału z 1974 roku?

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" to klasyka horroru. Jest znany nie tylko z powodu wytyczenia szlaku slasherom, ale również dzięki tytułowi przeczącemu swoją formą panującym zasadom nazewnictwa filmów. Twórcy nowej kontynuacji serii zdradzili nazwę swojej wersji opowieści Leatherface'a i jego zwyrodniałej rodziny o kanibalistycznych zapędach.

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" - tytuł nowej części horroru

Sukces nowego "Halloween", które było bezpośrednią kontynuacją słynnego slashera Johna Carpentera z 1978 roku, sprawił, że podobne podejście do klasycznych horrorów zaczęli podejmować inni twórcy. I tak narodził się pomysł, by stworzyć kolejną część "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", ale tym razem Leatherface, zostanie ukazany jako starszy mężczyzna, bo fabuła filmu rozegra się wiele lat po wydarzeniach z oryginału.

Jak podaje The Hollywood Reporter, nowy rozdział w historii psychopaty z tytułową piłą mechaniczną w dłoniach będzie nosił tytuł "Texas Chainsaw Begins", (co pewnie polscy dystrybutorzy przetłumaczą na "Teksańska piła mechaniczna: Początek", lub wpadną na inny porywający pomysł). Tytuł może sugerować, że w nadchodzącej produkcji zobaczymy, co stało się w przeszłości, że członek dziwnej rodziny z Teksasu postanowił zabijać ludzi piłą mechaniczną i zrobić sobie maskę na twarz ze skór ofiar.

Zobaczymy więc prawdopodobnie nie tylko dalsze losy Leatherface'a, ale również jego początki. Tego typu zabieg pojawił się już w drugiej części remake'u "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" z roku 2006 pod tytułem "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek". Prawdopodobnie twórcy nowego filmu porzucą poprzednie koncepcje i przedstawią nową historię genezy kultowego Leatherface'a.

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" - kiedy premiera nowej części?

Zdjęcia do filmu reżyserowanego przez Davida Blue Garcię ze scenariuszem Chrisa Thomasa Devlina zostały zakończone w roku 2020. Obecnie trwają prace postprodukcyjne. Wszelkie informacje na temat fabuły horroru są ściśle strzeżone. W filmie wystąpili Mark Burnham, Olwen Fouéré, Sarah Yarkin, Moe Dunford, Alice Krige, Jacob Latimore, Nell Hudson, Jessica Allain, Sam Douglas, William Hope oraz Jolyon Coy. Premiera "Texas Chainsaw Begins" została zaplanowana na rok 2021.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter