Zamknij

"The Batman" doczeka się drugiej części. Robert Pattinson ponownie zagra Mrocznego Rycerza

05.10.2021 07:02
The Batman - Robert Pattinson - kadr z filmu
fot. Warner Bros./materiały prasowe

Studio Warner Bros. dało zielone światło drugiej części filmu "The Batman". Oznacza to, że Robert Pattinson będzie kojarzony z rolą herosa przez kilka najbliższych lat.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów superbohaterskich ostatnich lat doczeka się sequela. Matt Reeves dostał zgodę od szefów wytwórni Warner Bros. na pracę nad sequelem "The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej.

"The Batman 2": powstanie druga część filmu z Robertem Pattinsonem

Na nową odsłonę przygód Batmana, fani DC czekają od wielu lat. Początkowo reżyserem i głównym gwiazdorem "The Batman" miał być Ben Affleck. Aktor stracił jednak oba stanowiska i pracę nad produkcją trzeba było zacząć od samego początku. Kiedy Reeves i Pattinson pracowali na planie, wybuchła pandemia koronawirusa, która znowu pokrzyżowała szyki twórców filmu.

Na szczęście wszystko wróciło na dobre tory i "The Batman" niebawem trafi na kinowe ekrany. Mimo iż film jeszcze nie zadebiutował, już dostał zgodę na kontynuację. Jak podaje CBR, powołując się na niezależnego dziennikarza Daniela Richtmana, szefowie Warner Bros. i DC Films są gotowi na stworzenie sequela przygód nowego Mrocznego Rycerza. Informację podał też serwis Batman on Film.

Na razie nie jest to oficjalna wiadomość, ale nie trudno się było domyślić, że na "The Batman" przygoda Pattinsona z obrońcą Gotham się nie skończy. Zazwyczaj kontynuacja filmu nie zostaje ogłoszona przed wejściem pierwszej części do kin. Wiele jednak wskazywało, że "The Batman" prędzej czy później zostanie serią. Reeves odegra dużą rolę przy tworzeniu powstającego serialu HBO Max rozgrywającego się w Gotham. Niewykluczone, że pojawi się w nim bohater grany przez Pattinsona. Warner Bros. stara się więc stworzyć własne filmowo-serialowe uniwersum, wzorując się na sukcesie Marvel Studios. Trwają również prace nad drugim serialowym spin-offem nadchodzącej produkcji, w którym głównym bohaterem będzie grany przez Colina Farrella Pingwin. 

"The Batman": kiedy premiera?

Zanim jednak zobaczymy drugą część przygód Mrocznego Rycerza i seriale dziejące się w bronionym przez niego mieście, musimy obejrzeć film "The Batman". Produkcja po wielu opóźnieniach trafi w końcu do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona w filmie wystąpili  Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson, Andy Serkis i Colin Farrell. Nowy zwiastun "The Batman" trafi do sieci prawdopodobnie w październiku 2021 roku podczas imprezy DC FanDome. 

RadioZET.pl/CBR/Daniel Richtman/Batman on Film