Zamknij

"The Batman": w filmie pojawi się nowy Joker? Kogo tak naprawdę gra Paul Dano?

18.10.2021 15:53
The Batman - Robert Pattinson - kadr z filmu
fot. Wraner Bros./materiały promocyjne

Nowy zwiastun filmu "The Batman" wywołał dyskusje wśród fanów. Czy trailer zapowiada, że w produkcji z Robertem Pattinsonem zobaczymy nowego Jokera?

Długo wyczekiwany film "The Batman" już za kilka miesięcy trafi do kin. Twórcy przedstawili widzom najnowszy zwiastun, w którym pojawiają się wcześniej niepublikowane fragmenty produkcji. Czy zostawiono w nich poszlaki, wskazujące, że grany przez Paula Dano złoczyńca, jest w rzeczywistości kimś innym?

"The Batman": Joker w nowym filmie DC?

Nadchodząca produkcja w reżyserii Matta Reevesa będzie kolejnym rebootem historii Batmana. W tytułowego bohatera wcieli się Robert Pattinson, a film opowie o pierwszych latach działalności Mrocznego Rycerza. Twórcy nie sięgnęli jednak po arcywroga komiksowego Batmana - Jokera, wykorzystując inne postacie z mitologii herosa.

Nowy zwiastun ukazuje dwóch przeciwników Batmana - Riddlera granego przez Dano i Pingwina, w którego wciela się Colin Farrell. Ben Hardwick - dziennikarz portalu CBR, twierdzi, jednak że w trailerze pojawiają się przesłanki wskazujące, że w "The Batman" może być również obecne nowe wcielenie Jokera. Czy Dano jest w rzeczywistości Księciem Zbrodni z Gotham?

Co ciekawe do tej pory nie pokazano, jak aktor będzie wyglądał jako Riddler. Zdradzono jedynie, że nosi sadomasochistyczny strój, zasłaniający twarz, różniący się od uniformu psychopaty znanego z komiksów. W nowym zwiastunie Riddler pojawia się w pierwszej scenie, kamera jest jednak ustawiona pod takim kątem, że nie widać jego twarzy. Jedyne, co potwierdza tożsamość zatrzymanego przez policję mężczyzny to znak zapytania obecny na piance pitej przez niego kawy.

Postać Dano pojawia się po raz drugi we fragmencie sceny, w której Batman odwiedza Riddlera w zakładzie Arkham. Po raz kolejny nie widzimy twarzy przestępcy, tym razem z powodu montażu. Za trzecim razem Riddler ma już na sobie swoją zakrywającą twarz skórzaną maskę i okulary.

Obsesyjne wręcz ukrywanie twarzy Riddlera zwróciło uwagę Hardwicka. W komiksach przestępca nie wyróżnia się wizualnie niczym szczególnym, poza cyrkowym zielonym kostiumem (często wręcz garniturem), maską na oczy i melonikiem ze znakiem zapytania. W przeciwieństwie do tak okaleczonych postaci jak Two-Face czy Joker, w przypadku Riddlera filmowcy nie mają czego ukrywać.

Zdaniem dziennikarza powodem jest prawdziwa tożsamość rzekomego Riddlera, który tak naprawdę może być Jokerem. W obu zwiastunach pojawia się gang zamaskowanych bandytów, którzy mają na twarzach maski klaunów. Oficjalnie w "The Batman" nie występuje Joker, więc pojawia się pytanie, dlaczego zbiry posługują się symbolem kojarzonym z Księciem Zbrodni w Gotham. Czy to możliwe, że Riddler w rzeczywistości jest zupełnie innym ikonicznym wrogiem Batmana?

"The Batman": kiedy premiera?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już niedługo. Oprócz Pattinsona, Dano i Farrella w filmie wystąpili Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson i Andy Serkis. "The Batman" trafi do kin 4 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/CBR