Zamknij

"The Batman" - wygląd Riddlera podzielił fanów. Przypomina Zodiaka czy Pokraka z "Pulp Fiction"?

20.05.2021 12:17
Pulp Fiction - BRUCE WILLIS - kadr z filmu Quentina Tarantino
fot. Mary Evans Picture Library/East News

W sieci pojawiły się nowe grafiki przedstawiające głównego przeciwnika nowego Batmana. W ogóle nie przypomina komiksowego pierwowzoru.

W filmie "The Batman" zobaczymy nową wersję Riddlera - szalonego złoczyńcy kochającego zagadki. Twórcy zaprezentowali, jak Edward Nigma będzie prezentował się na dużym ekranie. Jak zareagowali fani?

"The Batman" - Riddler na nowej grafice z filmu

"The Batman" to długo wyczekiwany film Warner Bros. na podstawie komiksów DC. Nie tylko dlatego, że Mroczny Rycerz cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, ale również z powodu angażu Roberta Pattinsona do tytułowej roli. Nie wszystkim ten wybór przypadł do gustu, ale im więcej materiałów z filmu wychodzi na światło dzienne, tym mniej argumentów mają osoby nieprzepadające za Pattinsonem.

Okazuje się, że nowy Batman to niejedyna postać, która podzieliła fanów DC. W sieci pojawiła się grafika z filmu, przedstawiająca Riddlera, który będzie głównym antagonistą Mrocznego Rycerza. Twórcy postanowili porzucić krzykliwy komiksowy kostium składający się z jaskrawozielonego uniformu w znaki zapytania, maski domino i melonika, na rzecz bardziej mrocznego stroju.

Na Twitterze można znaleźć wiele reakcji na kostium Riddlera, w którego wcieli się Paul Dano. Wielu fanów od razu zauważyło, że twórcy "The Batman" postanowili nawiązać wyglądem antagonisty do słynnego seryjnego mordercy o pseudonimie Zodiak, którego nigdy nie udało się schwytać. Podobnie jak Ridddler, Zodiak też lubił bawić się z organami ścigania w kotka i myszkę.

Świetnie pasuje do nadchodzącego Riddlera. Uwielbiam zabójcze uchwycenie klimatu Zodiaka.

Zodiak jest z pewnością ogromną inspiracją dla wyglądu filmowego Riddlera.

Podobieństwo Riddlera do Zodiaka  w "THE BATMAN" Matta Reevesa, mówi mi, że ta postać rozwali nam mózgi.

Nie mam problemu z nowym wyglądem Riddlera w "The Batman". Na swój własny, niepowtarzalny sposób wygląda przerażająco i "kultowo". Intrygująca reinterpretacja tej postaci. Na ekranie pojawiło się już wiele klasycznych stylizacji Riddlera, więc w pełni akceptuję to świeże spojrzenie.

Nie wszyscy jednak są zachwyceni wariacją na temat Riddlera. Nie zabrakło porównań do... Pokraka ze słynnego filmu Quentina Tarantino "Pulp Fiction".

Śmiejesz się? Riddler wygląda jak Pokrak z "Pulp Fiction", a ty się śmiejesz?

Niektórzy fani interpretują wygląd Riddlera w bardziej uniwersalny sposób i nie odnoszą go do słynnej sceny z filmu Tarantino.

Riddler wygląda jakby lubił gdy ktoś mu zgniata jaja.

Chodzi oczywiście o angielskie słowo "gimp", które w slangu oznacza między innymi niewolnika seksualnego odzianego w lateksowy kostium BDSM.

"The Batman" - kiedy premiera?

Powstający od wielu lat solowy film o Batmanie w reżyserii Matta Reevesa zaliczył kilka opóźnień ze względu na pandemię koronawirusa. Obecnie premiera produkcji została zaplanowana na 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona i Dano w filmie wystąpili Colin Farrell, Zoe Kravitz, John Turturro, Andy Serkis, Jeffrey Wright oraz Peter Sarsgaard.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Twitter