Zamknij

"The Batman": znamy oficjalny opis fabuły filmu. Robert Pattinson będzie naprawdę mroczny

08.11.2021 10:25
The Batman - Robert Pattinson - kadr z filmu DC
fot. Matt Reeves/Ferrari Press/East News

O czym będzie "The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej? Studio Warner Bros. podzieliło się oficjalnym opisem fabuły filmu na podstawie komiksów DC.

Na film "The Batman" czekają nie tylko wierni fani Mrocznego Rycerza, ale również wszelkie osoby zainteresowane rozwojem kariery Roberta Pattinsona. Wygląda na to, że przed aktorem stało naprawdę duże wyzwanie.

"The Batman": o czym będzie film z Robertem Pattinsonem?

Produkcja powstająca od wielu lat, wciąż owiana jest mgłą tajemnicy. Chociaż fabuła z grubsza została przedstawiona jakiś czas temu, mimo prezentacji zwiastunów, nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądała historia ukazana w produkcji Matta Reevesa.

Jak podaje Movieweb, twórcy podzielili się oficjalnym opisem fabuły "The Batman". Fanów obrońcy Gotham nie powinien zaskoczyć fakt, że film będzie niezwykle mroczny. Nie bez powodu Batman nosi od lat pseudonim Mroczny Rycerz.

"The Batman" to mocny, pełen akcji thriller, który przedstawia Batmana we wczesnych latach jego życia. Bohater stara się zrównoważyć wściekłość z prawością, badając niepokojącą tajemnicę, która terroryzowała Gotham. Robert Pattinson w surowy, intensywny sposób przedstawia Batmana jako rozczarowanego, zdesperowanego strażnika, obudzonego przez świadomość, że pochłaniający go gniew nie czyni go lepszym od bezwzględnego seryjnego mordercy, na którego poluje.

Oznacza to, że film uderzy w tony charakterystyczne dla komiksowego pierwowzoru. Produkcji daleko będzie od cukierkowatości, czego obawiali się niektórzy fani DC. Pattinson udowodnił, że potrafi grać w mrocznych filmach, czego dowodem może być nominowany do Oscara film "Lighthouse", stojący na pograniczu dramatu i horroru. Zapowiada się więc widowisko okraszone ciężkim klimatem prawdziwego thrillera z dodatkiem wewnętrznej walki protagonisty, szukającego szalonego psychopaty terroryzującego miasto. 

"The Batman": kiedy premiera?

Film w reżyserii Matta Reevesa bazuje na komiksie "Batman: Year One". Produkcja trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona w obsadzie "The Batman" znaleźli się Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson, Andy Serkis i Colin Farrell.

RadioZET.pl/Movieweb