Zamknij

Natalie Portman zrezygnowała z roli w filmie HBO. Co dalej z "The Days of Abandonment"?

03.08.2021 12:41
Natalie Portman
fot. Xavier Collin/Image Press Agency/BWP Media/East News

Wygląda na to, że stacja HBO nie zrealizuje adaptacji powieści "The Days of Abandonment" z Natalie Portman w roli głównej. Aktorka zrezygnowała z pracy nad filmem.

Natalie Portman nie jest już dłużej zaangażowana w film "The Days of Abandonment". Aktorka zrezygnowała z roli w adaptacji powieści, która miała powstać pod skrzydłami stacji HBO. Dlaczego gwiazda nie wystąpi w filmie?

"The Days of Abandonment": Natalie Portman zrezygnowała z roli w filmie HBO

Jak podaje Deadline, film zostanie wycofany z produkcji. Twórcy uznali, że bez działu Portman prace nad adaptacją książki "The Days of Abandonment" nie będą kontynuowane. Sprawę skomentował przedstawiciel HBO w oficjalnym oświadczeniu.

Z nieprzewidzianych powodów osobistych Natalie Portman zrezygnowała z "The Days of Abandonment" produkowanych przez HBO Films tuż przed rozpoczęciem zdjęć. Niestety produkcja nie dojdzie do skutku. Bardzo nam przykro, że nie będziemy w stanie przenieść tej pięknej historii na ekran z naszą utalentowaną scenarzystką/reżyserką i całą obsadą. Serdecznie dziękujemy naszej obsadzie, producentom i ekipie za całą ich pasję i ciężką pracę.

Nie podano przyczyny rezygnacji Portman z roli. Nie zdradzono też, dlaczego nie zdecydowano się na zastąpienie aktorki inną artystką.

Za film miała odpowiadać Maggie Betts ("Nowicjat"). W ciągu ostatnich miesięcy trwała preprodukcja adaptacji "The Days of Abandonment". Odpowiedzialni za nią byli Portman i jej firma MountainA Films oraz przedstawiciele Maven Screen Media, Crash & Salvage i Fandango. Funkcję producenta wykonawczego pełnił natomiast Elena Ferrante - autorka "The Days of Abandonment".

Film miał opowiadać o Tess (Portman) - kobiecie, która porzuciła własne marzenia dla stabilnego życia domowego. Bohaterka zostaje jednak porzucona przez męża, jej świat chwieje się w posadach. Tess przemierza najciemniejsze zakamarki swojej własnej psychiki. Książka jest opisywana jako pozbawiona ograniczeń podróż do umysłu kobiety w kryzysie, która konfrontuje się z normami macierzyństwa i kobiecej tożsamości.

Do obsady poza Portman zaangażowano również Rafiego Spalla i Mary-Louise Parker. Jednym z kolejnych filmów Portman będzie produkcja Marvel Studios pod tytułem "Thor: Love and Thunder", w której aktorka wcieli się w tytułową rolę.

Radiozet.pl/Deadline