Zamknij

Benedict Cumberbatch i Claire Foy, jakich nie znacie. Zwiastun filmu o portreciście... kotów [WIDEO]

24.09.2021 14:44
Benedict Cumberbatch i Claire Foy ZWIASTUN
fot. materiały prasowe StudioCanal

"The Electrical Life of Louis Wain" to nowy film Amazon Prime Video wyprodukowany m.in. przez StudioCanal, w którym główne role grają Benedict Cumberbatch, Claire Foy oraz koty. Film już niebawem trafi do sieci. Zobaczcie zwiastun tej szalonej produkcji.

"The Electrical Life of Louis Wain" opowiada historię angielskiego artysty z epoki wiktoriańskiej, który zmienił sposób, w jaki ludzie patrzą na... koty. W ekscentrycznego malarza wciela się Benedict Cumberbatch, zaś jego równie nietuzinkową małżonkę gra Claire Foy. W filmie pojawiają się też m.in. Taika WaititiNick Cave i Olivia Colman (jako narratorka).

"The Electrical Life of Louis Wain": Cumberbatch i Foy w filmie o portreciście kotów [ZWIASTUN]

Louis Wain żył i tworzył na przełomie XIX i XX wieku. Ten zapomniany artysta w swej twórczości skupiał się przede wszystkim na kotach, przedstawiając je jako postacie o ludzkich cechach. Wykształcony w akademii sztuk pięknych, rysunki kotów sprzedawał początkowo na wiejskim jarmarku, by wesprzeć w ten sposób owdowiałą matkę i pięć młodszych sióstr. Jako ekscentryk o unikatowym spojrzeniu na świat i ludzi, swoją bratnią duszę odnalazł tylko w jednej osobie - Emily Richardson, którą zatrudnił jako guwernantkę dla swoich najmłodszych sióstr. 

W filmie "The Electrical Life of Louis Wain" przyglądamy się historii Waina od lat 80. XIX wieku po lata 30. wieku XX. Niezwykle malowniczy obraz zabiera widzów w podróż u boku tego inspirującego, niecodziennego bohatera, który wraz z miłością swojego życia próbuje rozwikłać "elektryczne" tajemnice świata i lepiej zrozumieć własny los. Zwiastun filmu zapowiada szalone widowisko, w którym Benedict Cumberbatch i Claire Foy tworzą niesamowite kreacje aktorskie, zupełnie odmienne od tych, z jakich znaliśmy ich do tej pory. Zobaczcie sami:

"The Electrical Life of Louis Wain" - Kiedy premiera na Amazon Prime Video?

Baśniową historię Louisa Waina spisał Simon Stephenson (scenarzysta filmu "Luca"). Reżyserem i współscenarzystą "The Electrical Life of Louis Wain" jest Will Sharpe - aktor i filmowiec w jednej osobie, który w swoim dorobku ma produkcje takie jak serial "Flowers" (2016) czy film "Black Pond" (2011). Jego nowy obraz debiutował na Festiwalu Filmowym w Telluride we wrześniu 2021. W tym samym miesiącu był też pokazywany na Festiwalu Filmowym w Toronto. Na ekrany amerykańskich kin produkcja ma trafić 22 października. Natomiast użytkownicy serwisu Amazon Prime Video z całego świata będą mogli oglądać "The Electrical Life of Louis Wain" od 5 listopada 2021.

electrical-life-of-louis-wain
fot. Plakat filmu "The Electrical Life of Louis Wain"

RadioZET.pl/TIFF/StudioCanal/Amazon Prime Video