Zamknij

"The Execution": zobacz zwiastun rosyjskiego thrillera o seryjnym mordercy [WIDEO]

23.09.2021 13:36
THE EXECUTION - kadr z filmu
fot. XYZ FILMS/materiały prasowe

Thriller "The Execution" - oparta na prawdziwej historii opowieść o sowieckim seryjnym mordercy, doczekała się zwiastuna. Jak prezentuje się film?

W sieci zadebiutował zwiastun filmu "The Execution" - rosyjskiej opartej na faktach produkcji o śledztwie w sprawie seryjnego mordercy. Jak zapowiada się thriller?

"The Execution": zwiastun opartego na faktach filmu o rosyjskim mordercy

Thrillery opowiadające o śledzeniu seryjnych mordercach to popularne tematy wśród twórców filmów i seriali. Fanów takich tytułów, jak "Milczenie owiec", "Mindhunter", czy "Siedem" zainteresuje zapewne rosyjska produkcja pod tytułem "The Execution".

Serwis Slash Film zaprezentował zwiastun nadchodzącego thrillera, który zadebiutował na festiwalu filmowym Fantastic Fest 2021. W zapowiedzi pojawia się wątek trwającego od lat śledztwa w sprawie mężczyzny, który ma na swoim koncie kilka ofiar śmiertelnych zamordowanych ze szczególnym okrucieństwem.

Oparta na faktach opowieść, przedstawia śledztwo z czasów Związku Radzieckiego. Funkcjonariusze dążą do zakończenia rządów terroru najsłynniejszego seryjnego mordercy Rosji.

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły "The Execution".

Kiedy w 1991 roku ranna kobieta wychodzi z rosyjskiego lasu, okazuje się, że nosi na sobie ślady seryjnego mordercy z zamkniętej kilka lat temu sprawy. Issa Valentinovich, martwiąc się, jak wpłynie to na jego karierę i niedawny awans, bierze odpowiedzialność za rozwiązanie nowego ataku. "The Execution" ukazuje również pierwotną sprawę z 1988 roku, gdy Issa pracuje nad znalezieniem winowajcy serii makabrycznych morderstw nawiedzających ZSRR. Zanim zabójca zadźga swoje ofiary na śmierć, napycha ich usta błotem. Zaniepokojony reakcjami obywateli rozpadającego się Związku Radzieckiego, Issa jest pod presją swoich przełożonych. Musi rozwiązać sprawę wszelkimi niezbędnymi środkami.
Naprzemienne osie czasu i zmieniający się punkt widzenia pozwolą odgadnąć motyw każdej postaci na ekranie. Wydarzenia współgrają ze sobą, komplikując fabułę, która początkowo wydaje się klarowna. Issę podczas poskładania do kupy wszystkich elementów sprawy, nawiedza burza politycznej machinacji, toksycznej męskości i śmierci. Połączenie dramatu zemsty i neo-noir sprawia, że fabuła jest splątana aż do przesiąkniętego krwią finału.
Film przedstawia naród i obywateli poszukujących tożsamości w obliczu rozpadu ich imperialnej władzy. Wykorzystując gatunek detektywistyczny, pokazuje koniec ZSRR i decyzje Gorbaczowa oddziałujące na osłabienie sowieckich wpływów w innych krajach europejskich. Wśród tego politycznego zamieszania, bohaterowie "The Execution" próbują uspokoić coraz bardziej niekontrolowaną sytuację osadzoną w realistycznych scenach przemocy i szokujących aktach instytucjonalnej agresji.

Zapowiada się więc naprawdę niezły kawałek kina.

"The Execution": kiedy premiera rosyjskiego thrillera?

Za film odpowiada Lado Kvataniya. "The Execution" to pełnometrażowy debiut reżysera w rolach wystąpili Niko Tavadze, Daniil Spivakovsky, Yulia Snigir, Evgeniy Tkachuk, Aglaya Tarasova i Victoria Tolstoganova. Światowa premiera "The Execution" odbyła się 22 września 2021 roku podczas festiwalu Fantastic Fest. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do Polski.

RadioZET.pl/Slash Film/XYZ Films/YouTube