Zamknij

Brad Pitt wyprodukuje męską wersję "Żon ze Stepford". W roli głównej Kristen Wiig

16.06.2021 13:35
Kristen Wiig
fot. Stewart Cook/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Kristen Wiig zagra główną rolę w filmie "The Husbands" na podstawie powieści o tym samym tytule, będącej odwróconą wersją "Żon ze Stepford". Aktorka będzie też jedną z producentek filmu obok Brada Pitta.

Studio MGM oraz należąca do Brada Pitta firma Plan B nabyły prawa do ekranizacji powieści "The Husbands", w której wspaniali mężowie z przedmieść, niczym "Żony ze Stepford", wspierają swoje zajęte karierami drugie połówki.

"The Husbands", czyli odwrócone "Żony ze Stepford"

"The Husbands" to najnowsza (niewydana jeszcze) powieść Chandler Baker - autorki "Zmowy milczenia", która znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa". Główną bohaterką książki jest Nora Spangler, odnosząca sukcesy prawniczka i przepracowana mama, która podczas poszukiwania miłego gniazdka na przedmieściach poznaje grupę silnych, wysoko postawionych kobiet. CEO firmy z branży technologicznej, neurochirurżka, nagradzana terapeutka i autorka bestsellerów mają nie tylko udane życie zawodowe - są też niewiarygodnie wspierane przez swoich kochających mężów.

Nora szybko odkrywa, że za idealną fasadą kryje się mroczny sekret. Kiedy decyduje się udzielić pomocy prawnej w sprawie nagłej śmierci męża jednej z mieszkanek osiedla, przekonuje się, że kobiety są gotowe na wszystko, by zatrzymać swoje idealne życie.

"The Husbands": Twórcy i obsada filmu

Kristen Wiig jest póki co jedyną ogłoszoną członkinią obsady "The Husbands". Aktorka będzie pełniła też rolę jednej z producentek obok Brada Pitta i jego partnerów z Planu B. Chandler Baker, autorka powieści, sama zaadaptuje ją na scenariusz filmowy, będzie też producentką wykonawczą ekranizacji. Nie zdradzono jeszcze, kto będzie reżyserował film ani kiedy trafi on na ekrany.

RadioZET.pl/Deadline