Zamknij

Michael Fassbender jako "The Killer" w nowym filmie Finchera. Znamy termin rozpoczęcia zdjęć

25.06.2021 15:32
Michael Fassbender
fot. Joel Ryan/Invision/AP/East News

"The Killer" to nadchodzący film Davida Finchera, w którym powraca stylistyki i tematyki filmów takich jak "Siedem" czy "Zodiak". Rolę tytułowego zabójcy zagra w nim Michael Fassbender.

"The Killer" na podstawie powieści graficznej Alexisa Nolenta został ogłoszony już w lutym 2021 roku. Teraz poznaliśmy jednak znacznie więcej szczegółów - m.in. termin rozpoczęcia zdjęć do nowego filmu Davida Finchera, w którym główną rolę zagra Michael Fassbender

"The Killer": O czym opowie nowy film Davida Finchera?

"The Killer" to kolejny projekt odłożony przed laty przez Davida Finchera, do którego filmowiec powraca za sprawą wieloletniego kontraktu z Netlflixem. Reżyser chciał zekranizować "Zabójcę" Alexisa Nolenta już w 2007 roku dla wytwórni Paramount. Główną rolę miał zagrać wówczas Brad Pitt, z którym Fincher pracował już przy filmach "Siedem" i "Fight Club". Produkcja nie wyszła jednak nigdy poza etap developmentu. Aż do teraz, kiedy reżyser "Manka" postanowił na nowo zabrać się za adaptację dzieła Nolenta pod skrzydłami Netflixa.

"The Killer", wydawany w Polsce pod tytułem "Zabójca", to opowieść o bezlitosnym płatnym mordercy, który pogrąża się w kryzysie egzystencjalnym, gdy uświadamia sobie, że otaczający go świat jest pozbawiony jakiegokolwiek moralnego kompasu. Seria Nolenta wyróżnia się charakterystycznym stylem noir - nieśpiesznym tempem, mrokiem i pierwszoosobową narracją głównego bohatera.

Zobacz także

"The Killer": Kiedy obsada i twórcy wejdą na plan?

Powyższy opis jednoznacznie wskazuje na to, że David Fincher postanowił wreszcie powrócić do stylistyki i tematyki znanych z filmów "Siedem", "Zodiak" czy "Zaginiona dziewczyna", za które przed laty pokochali go fani. Bo choć trudno nazwać "Social Network" czy "Manka" filmami nieudanymi, nie są to produkcje, jakich oczekujemy od twórcy "Fight Clubu".

Informacja o ekranizacji "Zabójcy" jest tym lepsza, że za scenariusz odpowiada Andrew Kevin Walker - scenarzysta kultowego "Siedem", a za zdjęcia - nagrodzony Oscarem za "Manka" Erik Messerschmidt. Producentem będzie Cean Chaffin. Jedynym ogłoszonym dotychczas członkiem obsady jest Michael Fassbender, który wcieli się w rolę tytułowego zabójcy.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jeszcze tej jesieni w Paryżu. Data premiery nie jest jeszcze znana. "The Killer" jako oryginalna produkcja Netflixa z pewnością zadebiutuje na platformie, liczymy jednak, że będzie można obejrzeć ją również na dużym ekranie.

RadioZET.pl/Collider/Antyradio