Zamknij

„The Midnight Sky” – George Clooney w filmie science-fiction dla Netflixa. Jest pierwszy zwiastun

26.10.2020 10:35
„The Midnight Sky” – George Clooney w filmie science-fiction dla Netflixa. Jest pierwszy zwiastun
fot. materiały prasowe Netflix

George Clooney rozpoczyna współpracę z Netflixem. Najnowszy film reżysera i aktora – „The Midnight Sky” trafi bezpośrednio do biblioteki największego serwisu VOD na świecie. Co już wiemy o produkcji?

Niebo o północy” (org. „The Midnight Sky”) będzie pierwszym projektem George’a Clooneya, który zostanie premierowo zaprezentowany na Netflix. Co niezwykle ciekawe – projekt kręcony był na taśmie filmowej 65 mm z przeznaczeniem pokazywania na największych ekranach IMAX. Tak przynajmniej mówił sam George Clooney, podczas rozmowy z fanami podczas trwającego obecne BFI Film Festival w Londynie, jak podaje portal Deadline. Wygląda na to, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany, gdyż właśnie pojawiła się informacja, że film ma trafić ekskluzywnie na platformę Netflix.

Zobacz także

„Niebo o północy” – o czym opowiada film Clooneya?

„Niebo o północy” jest adaptacją powieści Lily Brook-Dalton „Dzień dobry, północy”, osadzoną w post-apokaliptycznym świecie i opowiadającą o mężczyźnie, który jako samotny naukowiec stacjonuje na stacji badawczej na Arktyce. Mężczyzna próbuje za wszelką cenę skontaktować się z ekipą astronautów, którzy mają wrócić na Ziemię po wieloletniej misji. Chce powstrzymać ich, by nie wracali do domu po tajemniczej globalnej katastrofie, gdyż mogą okazać się jedyną nadzieją ludzkości na przeżycie.

„The Midnight Sky” – zwiastun

Pierwszy teaser trailer pojawił się właśnie na koncie serwisu Netflix. Krótki materiał, prezentujący mini-scenkę z obrazu, zdradza także datę premiery filmu.

Prezentuje się następująco:

[AKTUALIZACJA]

We wtorek, 27 października, pojawił się także pełnoprawny zwiastun filmu. Ponad dwuminutowy trailer prezentuje się następująco:

„The Midnight Sky” – obsada i ekipa

Za sterami filmu stanął George Clooney. Autorem scenariusza jest Mark L. Smith. Scenariusz powstał na bazie powieści Lily Brook-Dalton „Dzień dobry, północy”, a autorka aktywnie uczestniczyła w pracach nad powstaniem skryptu.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów, jak: George Clooney, Felicity Jones, David Oyelowo, Kyle Chandler, Demián Bichir, Tiffany Boone czy Caoilinn Springall.

„Niebo o północy” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix już w grudniu tego roku. Dokładna data premiery pojawi się zapewne, gdy jutro w Internecie pojawi się dłuższy zwiastun obrazu, zapowiedziany w samym teaserze.

Czytaj także:  Nowa platforma streamingowa upadła po pół roku. Co jest przyczyną porażki? 

Źródło: RadioZet.pl, Deadlince.com, Netflix