Zamknij

„The Nowhere Inn”: film dokumentalny o St. Vincent przeradza się w psychologiczny thriller [WIDEO]

13.08.2021 18:05
The Nowehere Inn - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Sundance.org

„The Nowhere Inn” to zaskakujący projekt filmowy. Film dokumentalny o życiu amerykańskiej piosenkarki St. Vincent szybko zbacza z utartej ścieżki, stając się czymś w rodzaju pokręconego thrillera psychologicznego. Co jeszcze wiemy o produkcji? Kiedy premiera?

„The Nowhere Inn” to niezwykły projekt filmowy, który przekracza granice gatunkowe. Opowieść rozpoczyna się niczym klasyczny film dokumentalny o życiu muzyka – poznajemy Annie Clark, występującą na scenie jako piosenkarka St. Vincent i podążamy za nią podczas jej trasy koncertowej. W miarę trwania obrazu, coraz więcej rzeczy zaczyna robić się jednak dziwniejszych. W pewnym momencie obraz staje się jednak nie tylko satyrą na życie współczesnych gwiazd, ale także wkracza na tory szalonego thrillera psychologicznego, który wystawia zmysły bohaterki na nie lada próbę.

Film określany jest w doniesieniach prasowych jako precyzyjna i cięta satyra na dzisiejszy świat gwiazd, a sam film dostaje łatkę mockumentary – filmu udającego dokument, ale opowiadającego o nieprawdziwych wydarzeniach. Pomysł jest o tyle zaskakujący, że sama artystka ogrywa własne życie na ekranie, dając w ten sposób metatekstualny komentarz do własnej twórczości.

Film zadebiutował podczas festiwalu w Sundance w 2020 roku, gdzie zaskarbił sobie przychylność krytyków, którzy chwalili w szczególności umiejętne zabawy gatunkowe oraz samą St. Vincent za poszerzenie swojej estradowej osobowości i pokazanie się fanom z nowej strony.

„The Nowehere Inn” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun filmu, wypełniony świeżymi scenami. Materiał prezentuje się następująco:

„The Nowehere Inn” – twórcy i obsada

Pomysłodawcami filmu jest Clark (St. Vincent) i jej przyjaciółka Carrie Brownstein, wokalistka zespołu Sleater-Kinney, będąca też scenarzystką serialu „Portlandia” i autorką bestsellerowej książki „Hunger Makes Me a Modern Girl“. Reżyserem filmu został zaś debiutant Bill Benz. 

Na ekranie zobaczymy natomiast obie artystki – Annie Clark i Carrie Brownstein w przestylizowanych wersjach samych siebie, a także takich aktorów jak Dakota Johnson czy Drew Connick.

„The Nowhere Inn” – kiedy premiera? 

Amerykańska premiera filmu przewidziana jest na 17 września. Film ma trafić wtedy do kin i n apłatne platformy VOD. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy dokładnie film oficjalnie zawita do Polski.

Czytaj także:  Najciekawsze filmy z Cannes 2021, które zobaczymy w polskich kinach [LISTA i omówienie]

RadioZET.pl/Indiewire