Zamknij

"The Son": Vanessa Kirby w obsadzie kontynuacji "Ojca" u boku Hugh Jackmana i Laury Dern

29.06.2021 14:40
Vanessa Kirby
fot. Chris Pizzello/Pool AP/Associated Press/East News

Vanessa Kirby dołączyła do obsady filmu "The Son" -  kontynuacji nagrodzonego dwoma Oscarami "Ojca" Floriana Zellera. Gwiazda "The Crown" i "Cząstek kobiety" wystąpi u boku Hugh Jackmana i Laury Dern.

Vanessa Kirby, która olśniła widzów i krytyków swoim występem w "Cząstkach kobiety", dopełniła główną, oscarową obsadę filmu "The Son". Aktorka nominowana do Oscara w 2021 roku dołączyła do nominowanego w 2013 roku Hugh Jackmana (za rolę w "Nędznikach") oraz Laury Dern - zdobywczyni statuetki w 2020 roku za drugoplanową rolę w filmie "Historia małżeńska". Gdyby wszystkich tych nagród Akademii było mało, "The Son" będzie kontynuacją filmu "Ojciec", który w 2021 otrzymał dwa Oscary - za scenariusz i główną rolę męską.

"The Son": Vanessa Kirby u boku Hugh Jackmana w kontynuacji "Ojca"

"The Son" to druga część trylogii scenicznej autorstwa Floriana Zellera, którą artysta postanowił przełożyć na język filmu z pomocą Christophera Hamptona. Ekranizacja "Ojca" przyniosła temu duetowi Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. "Syn" nie jest typowym sequelem produkcji z Anthonym Hopkinsem, lecz kontynuacją w rozumieniu dopełnienia opowieści o relacjach rodzinnych, które często bywają trudne i skomplikowane. 

Głównym bohaterem tej historii jest zapracowany Peter ( Hugh Jackman), w którego życie z nową partnerką Emmą (Vanessa Kirby) i ich małym dzieckiem, nagle wkracza była żona (Laura Dern) wraz z nastoletnim synem. Chłopak sprawia problemy wychowawcze, jest przepełniony złością i wagaruje od miesięcy. Peter, chcąc być lepszym ojcem, próbuje włączyć go w swoje rodzinne szczęście i proponuje synowi wspólne zamieszkanie. Jednak stan nastolatka nie poprawia się, a jedynie sprowadza rodzinę Petera na niebezpieczne tory.

"The Son" - Kiedy premiera?

Producentami filmu są Iain Canning i Emile Sherman ("Jak zostać królem") oraz Joanna Laurie i Christophe Spadone, a także sam Florian Zeller, który ponownie napisze też scenariusz z Hamptonem i wyreżyseruje film na podstawie swojej sztuki. Zdjęcia mają rozpocząć się już w lipcu 2021 roku. Data premiery "Syna" nie została jeszcze ogłoszona. 

RadioZET.pl/Variety