Zamknij

„The Sparks Brothers” – zwiastun szalonego dokumentu od Edgara Wrighta [WIDEO]

14.05.2021 10:56
The Sparks Brothers - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Sundance Film Festival

„The Sparks Brothers” to film dokumentalny Edgara Wrighta, twórcy „Baby Driver” i „Hot Fuzz. Ostrych Psów”, opowiadający zaskakującą historię amerykańskiego zespołu Sparks.

„The Sparks Brothers” to pierwszy film dokumentalny, zrealizowany z rozmachem przez Edgara Wrighta, znanego i uznanego twórcę filmowego, odpowiedzialnego za sukces takich filmów jak „Scott Pilgrim kontra świat”, „Baby Driver” czy „Wysyp Żywych Trupów”.

Produkcja opowiada historię amerykańskiej grupy Sparks, która mimo ponad 50 lat na rynku muzycznym i wydania 25 albumów nigdy de facto nie przebiła się do mainstreamu i szerokiej świadomości publiczności, mimo zasadniczego wpływu, jaki dokonania zespołu miały na muzykę popularną. Edgar Wright chce odwrócić ten los i naświetlić dokonania zespołu, pokazując jak ważnym i pionierskim jest zespół Sparks.

Film miał swoją światową premierę podczas Sundance Film Festival, a następnie pokazywany był także na South By Southwest i Hot Docs International Film Festival. Planowany jest także pokaz podczas londyńskiej edycji Sundance.

„The Sparks Brothers” ­– zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun projektu. Materiał prezentuje się następująco:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The Sparks Brothers” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera przewidziana jest na 18 czerwca. W chwili obecnej nie wiadomo czy i kiedy film trafi na polskie ekrany.