Zamknij

Margot Robbie skończyła z Harley Quinn. "The Suicide Squad" będzie jej ostatnim filmem DC?

13.07.2021 11:26
Birds of Prey - Margot Robbie jako Harley Quinn - kadr z filmu
fot. Warner Bros/Ferrari Press/East News

Odtwórczyni Harley Quinn - Margot Robbie zapowiedziała przerwę od postaci. Na razie aktorka nie wie, kiedy wróci do roli zwariowanej antybohaterki DC.

Nowe wcielenie "Suicide Squad" trafi do kin za kilka tygodni. Tymczasem jedna z głównych gwiazd filmu "Legion samobójców: The Suicide Squad" zapowiedziała, że (przynajmniej na jakiś czas) żegna się ze swoją rolą. Mowa o Margot Robbie, która od roku 2016 wciela się w Harley Quinn.

"The Suicide Squad" - Margot Robbie żegna się z postacią Harley Quinn?

Kiedy w 2016 roku wyszedł pierwszy film o drużynie przestępców zmuszonych przez rząd do walki z zagrożeniem, którego nie podjęli się nawet superbohaterowie, oczekiwania były ogromne. Finalnie film Davida Ayera okazał się niezbyt udaną produkcją. Jednym z najjaśniejszych punktów była kreacja Margot Robbie, która powróciła jako Harley Quinn w o niebo lepszym spin-offie z 2020 roku pod tytułem "Birds of Prey".

Szefowie Warner Bros. postanowili jednak dać drugą szansę "Suicide Squad", angażując Jamesa Gunna - twórcę "Strażników Galaktyki", w roli reżysera nowego filmie o drużynie straceńców. Skład tytułowej grupy ulegnie zmianie, ale Robbie powróci jako była dziewczyna Jokera. W rozmowie z Entertainment Weekly aktorka zdradziła jednak, że obecnie robi sobie przerwę od postaci.

W pewnym sensie kręciłam oba te filmy ["Birds of Prey" i "Legion samobójców: The Suicide Squad" - przyp. red.] jeden po drugim... i pomyślałam sobie: uf, potrzebuję przerwy od Harley, ponieważ jest wyczerpująca". Nie wiem, kiedy następnym razem ją zobaczymy. Jestem tak samo zaintrygowana tą kwestią, jak wszyscy inni.

Zanim powstały "Birds of Prey" i "Legion samobójców: The Suicide Squad" twórcy planowali zrobić kilka pobocznych produkcji skupionych na Harley Quinn - film o jej związku z Jokerem, solowy tytuł oraz "Gotham City Sirens", w którym bohaterka Robbie miała wystąpić u boku Catwoman i Poison Ivy. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło, co nie oznacza, że nowy "Suicide Squad" będzie ostatnią produkcją, w której gwiazda wcieli się w szaloną antybohaterkę, ponieważ jest niezwykle popularna wśród widzów. 

Z drugiej strony warto pamiętać, że w reżyserskiej wersji "Ligi Sprawiedliwości" Zacka Snydera pojawia się scena po napisach, w której Quinn umiera w ramionach Batmana. Co ciekawe Robbie nie miała o tym pojęcia i dowiedziała się dopiero podczas wywiadu dla Entertainment Weekly.

Myślę, że to jest trochę jak z komiksami. Uważam, że filmowa wersja uniwersum DC jest bardzo podobna do komiksowej. Bierzesz jeden komiks i coś się dzieje, a potem następny komiks i może ta postać już nie żyje, może ta postać nie jest z tą osobą, może ta postać wygląda zupełnie inaczej. Każdy film to odrębny byt i myślę, że tak to działa w świecie komiksów, więc sądzę, że na tej samej zasadzie działa również w świecie filmów DC... Więc tak, nie wiedziałam o tym, ale nie sądzę, że koniecznie, zmienia to, co inni twórcy są w stanie zrobić z tym uniwersum.

Z wypowiedzi Robbie wynika więc, że Harley Quinn żyje i prawdopodobnie jeszcze kiedyś zobaczymy ją na dużym ekranie.

"The Suicide Squad" - kiedy premiera?

W najbliższym czasie jej kolejną przygodę będziemy mogli oglądać od 6 sierpnia 2021 roku. Przekładany z powodu pandemii koronawirusa film w reżyserii Jamesa Gunna właśnie wtedy zadebiutuje w kinach na całym świecie. Robbie nie będzie jedyną gwiazdą "Legion samobójców: The Suicide Squad". W produkcji DC wystąpili również Viola Davis, Joel Kinnaman, Michael Rooke, Flula Borg, David Dastmalchian, Daniela Melchior, Idris Elba, Mayling NG, Peter Capaldi, Alice Braga, Sylvester Stallone, Pete Davidson, Nathan Fillion, Sean Gunn, Jai Courtney, John Cena, Steve Agee, Taika Waititi oraz Storm Reid.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/Entertainment Weekly